Seksi değil, biraz cilveliyim

Finans mezunu olan 24 yaşındaki oyuncu Arda Hacıoğlu, yakışıklılığıyla dikkat çekiyor. Çocukluğundan beri sporla ilgilenen Hacıoğlu, "Benim için seksi değil, tatlı çocuk denilebilir. Belki biraz cilveliyim" diyor

Seksi değil, biraz cilveliyim
  1. Haberler
  2. Günaydın
Cumartesi 20.09.2015 ABONE OL
Arda Hacıoğlu, Kenan Doğulu'nun 'Kız Sana Hayran Olsunlar' şarkısının klibinde dikkatleri çekmişti. Genç oyuncu, model olmak isterken oyunculuğa gönül vermiş. 24 yaşındaki oyuncunun hedefi ileride bir TV programı hazırlamak. Arda Hacıoğlu, Cosmopolitan dergisine yeni dizisi ve hakkında merak edilenleri anlattı...

Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?
Üniversite ve lise zamanlarımda da fiziksel olarak öne çıkan biriydim. Beni gören bütün hocalarım, televizyonla ilgili, görsellikle alakalı bir şeyler yapmamı istiyorlardı. Ben de işe modellikle başlamak istedim. Bir yarışmada da derece aldım. Sonra asıl istediğim işin, ekran önü ve televizyon olduğunu fark ettim. Yarışma sonrası bir tane de küçük dizi denemem olmuştu. Şimdi o diziyi izlediğimde mutlu olmuyorum.

Neden?
Çünkü o zaman hazır değilmişim. Oradaki oyunculuğum bana şu an çok yetersiz geliyor. Sonra kendimi seyredince 'Ben bu işi yapmak istiyorsam, hakkıyla yapmalıyım' dedim. Menajerlerim İlker Bilgi ve Cüneyt Sayıl'la tanıştım. Bizim ajansımız yeni bir ajans ama kendi içinde oyunculuk eğitimi de veriyor. Oyunculuk adına eğitim almaya devam ediyorum ve edeceğim.

1.5 AY DÖVÜŞ DERSİ ALDIM

Sona eren 'Şehrin Melekleri' isimli dizi için nasıl bir hazırlık süreci yaşamıştınız?
Yaklaşık 1.5 ay önce dövüş eğitimi almaya başladık. Çok ciddi bir eğitimdi. Silah atışları için poligona gittik. Her birimiz en az 100-150 mermi atmışızdır. Polisiye filmler, diziler izledik. Onun haricinde benim oynadığım karakter bir hacker olduğu için bol bol hacker filmleri izledim.

Sizi Kenan Doğulu'nun 'Kız Sana Hayran Olsunlar' şarkısının klibindeki seksi tavırlarınızla da hatırlıyoruz. Normalde de öyle biri misiniz? Bence seksi değil, tatlı çocuk diyelim.

Cilveli diyebilir miyiz?
Belki biraz...

Tüm bunların dışında bir de finans okumuşsunuz, değil mi?
Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü'nden mezun oldum. Oyunculukla alakalı bir şeyler yapmaya çabalayıp eğitim alırken bir yandan da üniversite eğitimimi devam ettirdim. Tabii ki zordu, hiç kolay olmadı ama ben okulda da başarılı bir öğrenciydim.

ödül almak istiyorum

Bir gün acaba finans işiyle uğraşmayı düşünür müsünüz?
Aslında ben oyuncu olmaktan öte bir TV programında finans gündemini anlatan bir adam olarak karşınıza çıkmayı tercih ederdim. Bunu daha sonraki zamanlarımda yapacağım.

Hayalleriniz arasında sinema filminde oynamak da var mı?
İyi bir sinema filminde karakter yaratıp o karakteri sevdirmek istiyorum. Ödül almaya kadar giden bir yol hayal ediyorum.

Peki, bize bu vücudu nasıl yaptığınızı anlatacak mısınız?
Spor, 6 yaşımdan beri olmazsa olmazım ama tabii tüm hayatını spora endeksleyen adamlardan değilim. Basketbolla başladım. Efes Pilsen'de lisanslı olarak basketbol oynadım. Sonra hemen hemen her spor dalını denedim. Voleybol, tenis, futbol oynadım; fitness yaptım. Şimdi de fırsat buldukça sporumu yapıyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. Yılların verdiği spor geçmişiyle vücut anlamında zaten iyi bir alt yapım var. Çok fazla tatlı ve ekmek yememeye çalışıyorum. Temiz besleniyorum açıkçası; ızgara tavuklar, etler, salatalar tüketiyorum.

Kondisyon gerektiren sahnelerde spor geçmişinizin katkısı vardır, değil mi?
Tabii ki. Bir de ben zaten salona gidip ağırlık kaldırmaktansa, sabah kalkıp koşmanın veya evde 7-8 dakika karın egzersizleri yapmanın çok daha etkili olduğunu düşünüyorum. Sağlık açısından da vücut açısından da... Biz bu dövüş eğitimlerinin yanında kardiyo da yapıyoruz. Bunlar halen devam ediyor ve tabii ki bizim kondisyonumuzu koruyor.

Bir kadında neye asla tahammül edemezsiniz?
Aşırı dozda kıskançlığa tahammül edemem. Kıskançlık tabii ki olacak ama dozunda. İletişimde şiddeti seven kadınlardan hoşlanmıyorum. Rutinlik derecesinde huzur istiyorum.

HALKTAN BİRİYİM

Boş günlerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? En çok nerelerde vakit geçirmekten hoşlanıyorsunuz?
Bıraksanız tüm günü uyuyarak geçiririm ama mümkün olduğunca verimli kullanmaya çalışıyorum. Genelde arkadaşlarımla vakit geçirmeyi, müzik dinlemeyi, dinlenmeyi, spor yapmayı tercih ediyorum. Dışarı çıktıysam çok elit yerlerde değil, herkesin kolay eğlendiği, çabuk mutlu olduğu yerleri seviyorum. Ben kendimi halktan çok ayırmıyorum. Çünkü ben de onlar gibiyim. Anadolu Yakası'nda Kadıköy, Moda, Kalamış taraflarını, Avrupa Yakası'nda Nişantaşı ve Taksim çevresini seviyorum.

Sosyal medyayla aranız nasıl?
Kullanmaya çalışıyorum vaktim olduğu sürece. İlgiliyim. Özellikle Instagram ve Twitter'da aktif olmaya çalışıyorum. Hesaplarımı kendim yönetiyorum.

KADINLARIN ZİHNİNİ OKUMAK İSTERİM


Hangi diziyi takip ediyorsunuz?
'S.H.I.E.L.D.'

En beğendiğiniz aktris kim?
Catherine Zeta-Jones.

En son kime, ne hediye aldınız?
Doğum günü olan arkadaşıma benzinlikten ayıcık aldım çünkü vaktim yoktu.

Favori tatil destinasyonunuz neresi?
İbiza!

Sizi asla nerede göremeyiz?
Yoga kampında.

Bir süper gücünüz olsa, ne olsun isterdiniz?
Kadınların zihnini okumak.

En çok hangi uygulamayı kullanıyorsunuz?
Whatsapp.

Kadınları neyle cezbedersiniz?
Gülüşümle ve bakışımla.

KADINLARLA İYİ ANLAŞIRIM, FLÖRTÖZÜM

Biraz flörtöz görünüyorsunuz. Kadınlarla aranız iyi mi?
Kadınlarla iyi anlaşırım. Çapkınlık değil ama flörtözlük olabilir.

Hayatınızda biri var mı?
Hayır, sevgilim yok.

Bu kadar yakışıklı bir erkeğin neden sevgilisi olmaz?
Çok çalışıyorum, ondan olabilir.

KADIN KENDİNE GÜVENMELİ

Hangi tip kadınlar sizi etkilemeyi başarabilir?
Bir kadının öncelikle doğal olması gerekiyor. Ayrıca kendine güvenmeli. Sokakta yürürken herkes ona bakmalı ama onun merkezinde her zaman ben olmalıyım. Arda Hacıoğlu olarak kendime göre bir fiziksellik anlayışım var. Bunu ölçüp tartamam, şöyle uzun boylu, böyle ince belli gibi bir şablona koyamam ama baktığım zaman beni etkileyecek şeyler oluyor. Tabii bu da kişiden kişiye değişiyor. Yani bir kere gülmesini bilmeli, tek eşli olabilmeli.

Siz tek eşli biri misiniz peki?
İlişkim olmadığı dönemlerde hızlı yaşıyor gibi görünebilirim. Ama aslında öyle değil. Sadece doğru kişiyi aradığım için öyle görünüyor. İlişkim olduğu dönemlerde sadığım. Karşımdakinden ne beklersem önce kendim yapmaya çalışıyorum.

BUGÜN NELER OLDU