Seyahatler yaratıcı olmamı sağlıyor

Yarattığı mücevher markasıyla dikkat çeken Sinem Güven: Yaptığım her seyahat işimde daha özgün ve daha yaratıcı olmamı sağlıyor. Özellikle de Floransa...

Seyahatler yaratıcı olmamı sağlıyor
Eski manken Sinem Güven, Hathi by Sinem Güven isimli bir mücevher markası yarattı. Harper's Bazaar dergisini Kemerburgaz'daki evinde ağırlayan Güven, markasını ve hakkında merak edilenleri anlattı:
Hindistan'ın kültürü ve mücevher sanatı beni çok etkiledi. Hathi ismini verdiğim markam da böyle doğdu. Hathi, Sanskritçe'de şans ve bereketi simgeleyen fil anlamına geliyor. Her ne kadar Hint kültüründen etkilenmiş olsam da gördüğüm her şey, doğa, sevdiklerim, yaşanmışlıklar; hepsi tasarımlarıma yansıyor.
Hathi by Sinem Güven koleksiyonundaki tüm parçalar Hindistan'da üretiliyor. Değerli ve yarı değerli taşları da Hindistan'dan satın alıyorum. Tasarımlarım dikkat çeken, ışıltılı ama aynı zamanda sade modeller.
Bir şeyi moda diye giymek ya da başkasında görüp taklit etmek işin büyüsünü bozuyor. Kendinize yakıştırdığınız, sevdiğiniz bir şeyi giydiğiniz zaman özgün ve sıra dışı bir stile sahip olabiliyorsunuz. Moda diye tarzınıza uymayan bir parçayı giymek, yapılabilecek en büyük stil yanlışlarından biridir.

RESİM YAPIYORUM
Yaptığım her seyahat işimde daha özgün ve daha yaratıcı olmamı sağlıyor. Özellikle de Floransa... Floransa'nın sokaklarında yürümek, keşfettiğim sevimli butiklerde askıları karıştırmak çok hoşuma gidiyor.
Başkasının tasarladığı bir yeri evim gibi hissetmem mümkün değil. Perdelerin kumaşından yer döşemelerine kadar her şeyi kendim seçtim. Mutfakta kocaman bir peynir tahtam var. Onu bile hiç üşenmeden Hindistan'dan buraya kadar elimde taşıdım.
Spor, hayatınızı düzene sokuyor. Ben haftada üç gün pilates yapıyorum. Onun dışında da düzenli olarak koşuyorum. Zararlı besinleri de olabildiğince tüketmemeye dikkat ediyorum. Özellikle şekeri hayatımdan neredeyse tamamen çıkardım.
Evde en çok bahçede zaman geçiririm. Kitabımı, kuş seslerinin eşliğinde okuyorum.
Yedi sene önce resim yapmaya başladım. Tamamen bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gelişti bu tutkum. Nihal Topsakal'dan ders aldım; çok keyifliydi.

BİZE ULAŞIN