Blog değil, kadın portalı olacak

Buse Terim, gelecekle ilgili planlarını anlattı: Yazılarımın yer aldığı blog, artık başka yazarların da katkıda bulunacağı bir kadın-moda-yaşam portalı haline dönüşecek

Blog değil, kadın portalı olacak
  1. Haberler
  2. Günaydın
Cumartesi 27.09.2015 ABONE OL
Blogger Buse Terim, Avon'un meme kanseri farkındalık projesine destek verdi. Kadın sağlığına destek veren bir projeye gönüllü elçi olarak katılan Terim, Cosmopolitan dergisinin konuyla ilgili sorularını yanıtladı...

Avon Meme Kanseri ile Mücadele Projesi'ne dahil olmaya nasıl karar verdiniz?
Meme kanseri günümüzde kadınlar üzerinde en yaygın görülen kanser türü ve ben de bir kadın olarak bu riski her zaman taşıyorum. Bu konuda en çok gençlerin bilinçlenmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü artık meme kanseri görülme yaşı 20'li yaşlara kadar geriledi. Projeyi bu yıl birlikte yürüterek gençleri bilinçlendireceğimize inandık.

Kendi sosyal medya hesaplarınızdan projeye destek veren bir duyuru yayınlayacak mısınız?
Tabii ki. Elimden geldiğince tüm sosyal medya kanallarımdan bu sosyal sorumluluk projesinin duyurusunu yapacağım.

Son zamanlarda yaptığınız projelerden bahseder misiniz?
Üç yıldır yeni medyanın içinde çalışmalar yapıyorum. Instagram hesabım 1 milyon takipçiye ulaştı. Ekibimle yarattığımız moda aplikasyonum Buse on the Go çok iyi tepkiler alıyor. Buse on the Go'nun şimdiden 100 bin kullanıcısı var. Burası, blog'umdan farklı olarak, paylaştığım moda haberleri ve kombin önerileri ile bir nevi dergi gibi. Kullanıcılar, güncel moda haberlerini takip ederken kendi içeriklerini de paylaşabiliyorlar. Önümde yeni heyecanlar var. Öncelikle Youtube kanalıma ağırlık veriyorum. Moda, makyaj ve lifestyle konulu video çekimlerimle kendi televizyon kanalımı oluşturma fikri beni çok heyecanlandırdı.

Gelecekteki planlarınız arasında ne gibi yenilikler var?
Yenilikleri takip etmeye bayılıyorum ama online medyaya başlamamı sağlayan blog'umu bugüne kadar hiç ihmal etmedim. Bugüne kadar sadece benim yazılarımın yer aldığı blog, önümüzdeki sezon artık başka yazarların da katkıda bulunacağı bir kadın-moda-yaşam portalı haline dönüşecek. Hayata bakışımı yansıtacağım daha geniş bir alan olacak. Moda ve trendler elbette benim için her zaman öncelikli. Kozmetik ve makyajdan spor trendlerine, eğlence ve gece hayatındaki yeniliklerden yemek tariflerine, çocuk büyütmenin inceliklerinden tüp bebek konusundaki son teknolojilere; bir kadının hayatına değebilecek bütün haberler blog adresim buseterim. com.tr'de yer alacak.

HER YIL KONTROL YAPTIRIRIM

Proje aracılığıyla kadınlara vermek istediğiniz mesaj nedir?
Her sekiz kadından biri risk altında. Bu sekiz kadından biri ben olabilirim ya da siz olabilirsiniz. Özellikle biz gençler, yaşı daha büyük olanlara oranla bu konuyu es geçiyor olabiliriz.

Siz düzenli olarak kontrollerinizi yaptırıyor musunuz?
Her sene kontrollerimi düzenli olarak yaptırıyorum. Hatta birkaç arkadaşıma da kontrole gitmeleri için öncü oldum. 'Benim başıma gelmez' diye düşünmemek gerek.

BUGÜN NELER OLDU