Açıkhava’da kadın cinayetlerine dikkat çekti

Rock müziğin ünlü isimlerinden Şebnem Ferah, cumartesi günü Harbiye Açıkhava’da verdiği konserle hayranlarından tam not aldı. Ferah, konserde kadın cinayetlerini unutmadı

Açıkhava’da kadın cinayetlerine dikkat çekti
Türk rock müziğinin kadın vokallerinden Şebnem Ferah, cumartesi akşamı Vodafone Red Harbiye Açıkhava Konserleri kapsamında sahneye çıktı. Ferah'ı izlemeye gelenler arasında Murat Dalkılıç ve eşi Merve Boluğur Dalkılıç, Deniz Çakır, Ömer Faruk Sorak ve eşi İpek Sorak, Yıldırım Özdemir ve Fatma Turgut da vardı. İşte konserden izlenimler:

SAHNEYE EV ATMOSFERİ
Konsere 'Ya Hep Ya Hiç' isimli şarkıyla başlayan Şebnem Ferah, hiç ara vermeden üç saat sahnede kaldı. Ünlü rockçı her şarkısına alkışlar ve ıslıklarla başladı ve yine aynı şekilde bitirdi.
Ferah uzun bir aradan sonra seslendirdiği 'Değirmenler' ve 'Masum Değiliz'in de aralarında bulunduğu altı şarkıyı, akustik olarak seslendirdi.
Konser için yapılan dekor dikkat çekiciydi. Sahnedeki avizeler, koltuk ve halılar, Açıkhava'da ev atmosferi yarattı.

'DİLEK TAŞI'NI SÖYLEDİ
Toplamda 24 şarkı söyleyen Ferah, sahnede ilk kez 'Dilek Taşı' isimli parçayı seslendirdi. Geçtiğimiz günlerde albümü yayınlanan, Ferah'ın gitaristi Metin Türkcan'ın da albümünde yer alan 'Dilek Taşı' performansı geceye damga vurdu. Ferah'a, Çağ Erçağ da viyolasıyla eşlik etti.
Ferah, 'Birileri Var' şarkısında kadınları da unutmadı. Dev barkovizyon perdesine yansıtılan ve kadın cinayetlerine dikkat çeken görüntüler dakikalarca alkışlandı.
Açıkhava'da Şebnem Ferah'lı müzik şölenine doyamayan dinleyicilerin, dakikalarca süren alkış ve ıslıklarını cevapsız bırakmayan Ferah, 'Eski' isimli şarkısıyla bis yaptı!
BİZE ULAŞIN