Doğallıktan vazgeçmeyin

Doğallıktan vazgeçmeyin

Düğününüzün hazırlığı sırasında o kadar çok detayla uğraşıyorsunuz ki bazen en önemli kısımlara yeterince ilgi gösteremediğinizi fark ediyorsunuz. Gelinlik ve ayakkabı kadar saç ve makyajın da ne kadar önemli olduğunu asla akıldan çıkarmamak lazım. Gelinliğinizin genel havasıyla uyumsuz bir makyaj ya da genel olarak abartılı renklerin kullanılması, bir ömür boyu saklayacağınız fotoğraflarınızdan soğumanıza neden olacaktır. Bu nedenle gelinliğinizin modeline uygun ve olabildiğince sade bir makyaj yapmak en doğrusu. İşte, bu özel günde kusursuz görünmek için yapmanız gerekenler:
Düğünden bir-iki gün önce mutlaka cilt bakımı yaptırın.
Makyaj öncesi cilt tipine uygun nemlendirme ve fondöten şart. Pudra tonlarında far kullanmak her zaman ortaya güzel bir sonuç çıkmasını sağlar. Bir de gözlere vurgu yapmak için abartılı olmayan bir takma kirpik takılabilir.
Bütün gözler gelinin üzerinde olacağı için bu özel günde çok aşırıya kaçmadan küçük dokunuşlarla güzelliğiniz ön plana çıkarılmalı. Yanaklarda kullanılmak üzere doğal tonlarda krem allıklar kullanın. Bu yapıdaki allıklar cildin daha sağlıklı durmasını sağlar. Kullanılan doğal renkte bir dudak kalemi ve yapı olarak nemli gösteren açık tonlarda parlak bir ruj hoş bir görüntü sağlayacaktır. Son olarak da makyajın daha uzun süre kalmasını sağlamak için makyaj sabitleyici sprey muhakkak kullanılmalı.

FAR BAZLAR ÖNEMLİ
Göz makyajını sabitlemek için muhakkak far bazları kullanmanız gerekiyor. Bunlar hem renk eşitliği sağlar, hem de göz makyajınızın uzun süre sabit kalmasında büyük rol oynayacaktır.
Hareketli, işlemeli ya da payetli gelinlik seçen gelinlerin saç ve makyajda olabildiğince doğala yönelmesi gerekir. Yoksa ortaya çok rüküş bir görüntü çıkabilir. Ne olursa olsun makyaj seçilen gelinliğin önüne geçmemeli. Makyajınız aynı zamanda gelinliğinizin yansıttığı dönemle de uyum göstermeli.
Geline en çok yakışan doğal makyajdır. Mükemmel bir doğal ten, doğal allık ve göz makyajı ile tamamlanmış bir görünüm bir gelini en özel gününde peri kızı yapmak için çok ideal.

BİZE ULAŞIN