Nefis köfteler şimdi Azerbaycan’da

Nefis köfteler şimdi Azerbaycan’da

88 yıldır Türkiye'nin dört bir yanında hizmet veren Köfteci Ramiz, şimdi de eşsiz lezzetlerini Azerbaycan'a taşıdı. Akhisar'da çarşı içindeki küçük bir dükkanda başlayan Köfteci Ramiz yolculuğu, 31 ilde 140'ı aşkın şubeye ulaşarak devam ediyor. Dünya markası olma yolunda ilerleyen Köfteci Ramiz, ilk şubesini Bakü'deki Ganjlik Mall'da açtı. Ramiz, master franchising sistemiyle Azerbaycan'da markalaşmaya devam edecek. Her şubesinde aynı lezzet ve kalitede ürünler sunan Ramiz, özenle seçtiği franchise şubeleriyle lezzet tutkunlarının buluşma noktası durumunda. Azerbaycan halkının da büyük beğenisini toplayan marka, Avrupa'da da büyümeye hız verecek. Almanya'nın Köln şehrindeki Ramiz Et İşleme Tesisi'nin tamamlanmasıyla birlikte Avrupa'da şubeleşmeyi hedefleyen Ramiz; yakında Almanya, Belçika ve Hollanda'da hizmet verecek.

BU ÖZEL FIRSATLAR KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN
Kasap Döner, 13-16 Ekim'deki Bayim Olur Musun Fuarı'na özel iki fırsat sunuyor. Kasap Döner yatırımcısı olmak isteyenler, 50 bin dolarlık isim hakkı bedelini fuar boyunca 40 bin dolar olarak ödeyecek. Kasap Döner&İki Satır konseptinin yatırımcı adaylarına ise, iki isim hakkı için yüzde 30 indirim uygulanacak. Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün, şöyle konuştu: "Franchise giriş bedelimiz 50 bin dolar. Tahmini yatırım bedeli, dükkanın özelliklerine göre 400-800 bin TL arasında değişiyor. 150 bin TL minimum ciro, 18-24 ay yatırım geri dönüş süresi hedefliyoruz." Kadın girşimcilere indirim sağladıklarını da belirten Özürün, Kasap Döner isim hakkının kadınlara yüzde 50 indirimle verildiğini açıkladı. Ayrıca kadın girişimcilerin kuracağı şubelerde, personelin yarısından fazlasının kadın olması halinde, mal alımında yüzde 5 indirim sağlanıyor.

ÇAĞDAŞ VE VİZYONER BİR İŞ ORTAĞI
Döner Stop, dört şehirdeki 10 restoranıyla lezzet ve kaliteyi bir araya getiriyor. Deneyimli yönetim kadrosu ile sağlam bir franchising altyapısına sahip olan marka, başarılarını iş ortakları ile paylaşmayı ve birlikte büyümeyi hedefliyor. Döner Stop'un yıl sonu planı; altısı franchise, altısı merkeze ait olmak üzere 12 yeni şube açmak. Döner Stop'ta franchise giriş bedeli 10 bin dolar olarak belirlendi. Yatırım bedeli ise açılacak yerin büyüklüğü ve nitelik farkı nedeniyle 100-150 bin dolar arasında değişiyor. Örneğin; cadde restoranlarının maliyeti, AVM'dekilere göre daha yüksek olabiliyor. Yüzde 2'lik reklam katılım payı ve yüzde 5'lik isim hakkı ödemesi de yatırım şartları içinde bulunuyor. Pazarlama ve isim hakkı ödemesi, eğitim, yer seçimi, bölge koruması, ortak reklam ve mal temini gibi çeşitli destekleri kapsıyor. Franchise şubeleri; Döner Stop'un pazarlama desteğinden ve pazar payından da faydalanabiliyor. Büyük şehirler ve genç nüfusun yoğun olduğu bölgeler, Döner Stop'un öncelik verdiği lokasyonlar arasında.

ÜRETİCİ BAYİLİK SİSTEMİYLE 10 ÜLKEYE TAZE TAZE ÇİĞKÖFTE
1993'te Güner Kardeşler tarafından kurulan Çiğköftem, kısa sürede markalaşma yoluna gitti. İlk kurumsal çiğköfte firması olan Çiğköftem; hijyen, kalite ve güveni şirket prensibi olarak kabul ediyor. 2005'te Türkiye'nin ilk konsept çiğköfte dükkanını Beşiktaş'ta açan marka, bugün ülkemizde 6 bin dükkanla hızla büyüyen çiğköfte sektörünün önünü açmaktan gurur duyuyor. 2006'da İstanbul'un farklı noktaları ve Anadolu'dan gelen yoğun bayilik talepleri sonucunda, Çiğköftem; kaliteli ve günlük taze ürünler sunmak için üretici bayilik modelini geliştirdi. Bu modelle; bayilere gönderilen özel formüllü çeşni hammaddesi, bayide aynı gün üretilip taze ve günlük olarak satışa sunuluyor. Çiğköftem; halen bu modelle çalışan ilk ve tek firma. 10 ülkede faaliyet gösteren Çiğköftem; bu başarısını dünyanın her yerinde taze ve doğal çiğköfte sunmasına borçlu. Kendi sektöründe dünyada en çok şubesi olan Türk şirketi olan Çiğköftem'in; gelecek yıl açmayı planladığı bayilerin 50'si üretici bayi olacak.

BİZE ULAŞIN