Hız limiti olmayan otobanda sınırları zorladık

Hız limiti olmayan otobanda sınırları zorladık
Lüks otomobil denince akla gelen ilk markalardan biri olan Bentley'in birden fazla modelini denemek için geçtiğimiz günlerde Berlin'e gittik. Öncelikle yenilenmiş Bentayga SUV'a hayran olmamak elde değil. Dünyanın en hızlı ve en lüks SUV'u olan araca dizel özelliği de eklenince tadından yenmez olmuş. Dizel özelliği ile tek depoyla yaklaşık bin kilometre yol yapabiliyorsunuz. Continental GT Speed ise saatte 331 kilometre hızla Bentley'nin bugüne kadar ürettiği en hızlı seri üretim modeli. Limit olmayan otobanda sınırları zorlayıp ibreyi 250 kilometrenin üstüne taşıdığınızda, uçabileceğinize inanıyorsunuz. İkinci güne Bentley Flying Spur V8'le başladım. O kadar uzun ve geniş bir araba ki kendinizi bir limuzindeymiş gibi hissediyorsunuz. Son Bentley deneyimim ise Continental GT oldu. Üstü açılabilen bu araçla havaalanına dönene kadar yol bitmesin istedim. Bentley'nin en çok tercih edilen modellerinden biri olan Continental GT'ye bu sene yeni tasarım güncellemeleri ve özellikler eklenmiş. Bu aracı şehir içinde üstü açıkken kullanmanızı tavsiye ederim. Bir kadını etkilemek istiyorsanız, en doğru arabalardan birine sahipsiniz demektir. İlk gün öğle yemeği için şehir dışında bulunan Burghotel Schlitz Hotel-Restaurant'a gittik. Otelde Walter Schott'un dünyaca ünlü eseri Nymphenbrunnen Heykeli de var. Bu otelde konaklamanın gecelik fiyatı 249 Euro. Yemekten sonra konaklayacağımız şehir içindeki Hotel de Rome'a geçtik. Otel, şehir merkezinde olduğu için birçok popüler mekanı gezebildik.

Berlin'de terör korkusu hakim
Gece hayatıyla ünlü olan Berlin'deki sessizlik dikkatimizi çekti. Bilindik mekanlar boşken, gizli kapıları olan ve sadece daimi müşterileri alan mekanlar revaçta. Bunun nedeninin tüm dünyayı saran terör saldırıları olduğunu öğrendik.

'Bir fotoğraf çektirebilir miyiz?'
Üstü açık Bentley'mle şehirden havaalanına doğru yol alırken, birçok insan, benden rica edip arabanın önünde fotoğraf çektirmek istedi. Yani eğer bir Bentley'niniz varsa; dünyanın neresinde olursanız olun herkes fotoğraf çektirmek istiyor.
BİZE ULAŞIN