Daily Mail Gazetesi, First Lady Trump’a tazminat ödeyecek

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Daily Mail ile ABD Başkanı Donad Trump’ın eşi Melanie Trump arasındaki tazminat savaşını First Lady Trump kazandı.

Daily Mail Gazetesi, First Lady Trump’a tazminat ödeyecek

Ünlü İngiliz Gazetesi Daily Mail Melanie Trump'ın modellik kariyerine başlamadan önce bir süre eskort olarak çalıştığını iddia eden bir makale yayımladı. Makale geçen yıl ABD başkanlık seçimleri olmadan önce kampanya sırasında servis edildi. Trump'ın avukatları Daily Mail'den 150 milyon dolarlık tazminat ödemesini talep etti. Londra yüksek mahkemesi gazetenin First Lady'e 3 milyon dolar tazminat ödemesini kararlaştırdı.

ÖZÜR YAZISI YAYINLADILAR

Daily Mail haberden sonra makaleyi geri çekerek bir özür yazısı yayınladı. Gazete makalesinde "modelliğin de ötesinde sağladığı hizmetler.." ifadesini kullanmış, bu ifadeden dolayı da daha sonra özür dilemişti. Özür yazısında da modellik ajansı sahibi Paula Zampoli'nin iddialarının asılsız olduğu ve iddialar için ellerinde bir kanıt olmadığını yayınlamıştı. Başkan Trump ile tanışmalarından üç yıl öncesine dayanan iddiaları haberleştiren Daily Mail, "Bayan Trump ile ilgili iddiaların doğru olmadığını kabul ediyoruz" açıklaması yapmıştı.

3 MİLYON DOLAR ÖDEYECEKLER

Londra yüksek mahkemesi, Daily Mail'i davacının kişisel namus ve şahsiyetini ağır zedelediğine hükmederek, 3 milyon dolar para cezasına çarptırdı.

BİZE ULAŞIN