Çankırı'da 'Evet'...

'Evet' kampanyası için 30 gün içinde 20 il gezen Uğur Işılak, önceki akşam Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) Çankırı'da tertiplediği 'Gençlik Buluşması' programında sahne aldı.

Çankırı'da 'Evet'...

"18 MADDEYİ GÖLGELEMEYE ÇALIŞANLAR TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ GÖLGELEMEYE ÇALIŞANLARDIR"

Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan Uğur Işılak, "16 Nisan'da kullanacağımız oy çok değerlidir. 16 Nisan'da bir partiyi oylamayacağız, bir lideri oylamayacağız, bir ideoloji oylamayacağız. Memleketimizin istikbalini, istiklalini ve istikrarını oylayacağız. İnanıyoruz ki, eli vicdanında olanın pusulası şaşmaz. Bu asil millet Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, 15 Temmuz'da değerlerine sadakatin ne olduğunu gösterdiği gibi 16 Nisan'da da bu milli ruhun yeniden şahlanışına bütün dünyayı şahit kılacaktır. Evet demek için yüzlerce sebebimiz var amma velakin "uçağa binelim ama havalimanı yapılmasın, karşıdan karşıya geçelim ama köprü yapılmasın, özgürlük olsun ama dindarlar faydalanmasın, okullar olsun ama başörtülüler okumasın, insan hakları olsun ama inananın hakkı olmasa da olur" diyenlerle aynı safta olmamak için bile 'Evet' demek boynumuzun borcudur. Türkiye çok önemli bir seçime gidiyor. Bu değişimin Türkiye'nin yararına, vatanımızın ve milletimizin yararına olduğunu savunanlar var, bizler de onlardanız. Aynı zamanda olaya tersinden bakanlar da var. Bizler bu referandum sürecine tersinden bakan, 18 maddeyi tasvip etmeyenlere hiçbir şey demiyoruz, bu bir demokratik haktır. Biz özellikle yalanla, iftirayla bu süreci karalamaya çalışanları kınıyoruz. Bu anlayış doğrultusunda kampanya yürütenler ve özellikle bu 18 maddeyi gölgelemeye çalışanlar Türkiye'nin geleceğini ve demokrasisini gölgelemeye çalışanlardır" dedi.

Uğur Işılak konserde "Yetmiyor Bana", "Kul Bana Küstü", "Kerkük Zindanı", "Benim Sadık Yarim Kara Topraktır", "Vatan Sağ Olsun" ve "Bayrağı Elden Bırakma" Haydi Anadolu ve Dombra eserlerini seslendirdi. Söylediği şarkı ve türkülerle sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşatan Işılak'ın konserine, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.


Meydanı dolduran Çankırılılar, sanatçının şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Programa katılanlar arasında Çankırı Milletvekilleri Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz ve TÜGVA Başkanı İsmail Emanet vardı. Meydanı coşturan Uğur Işılak büyük bir tezahüratla Çankırılılara veda etti.

BİZE ULAŞIN