Liseliler şarkı söyledi ustalar ödül verdi

Türkiye’nin farklı bölgelerinden 34 okulun mücadele ettiği Fizy 20’nci Liseler Arası Müzik Yarışması’nın finalinde renkli anlar yaşandı. Türkan Şoray’ın açılışını yaptığı tören, Hande Yener konseriyle sona erdi

Liseliler şarkı söyledi ustalar ödül verdi
Fizy 20'nci Liseler Arası Müzik Yarışması'nın finali, önceki gece Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleşti. 34 okuldan öğrencilerin mücadele ettiği yarışmanın ödül töreninin açılışını, usta oyuncu Türkan Şoray yaptı. Gençlere seslenen Şoray, "Hayallerinizin peşine düşün. Ben 50 yıl sonra hayalimi gerçekleştirip bir albüm yaptım. Siz benim kadar beklemeyin" dedi.

ÖDÜL GALATASARAY'IN
Seyyal Taner, Fuat Güner, Şebnem Ferah, Ogün Sanlısoy ve Harun Tekin gibi ünlü müzisyenlerin ödül verdiği törende; Edis, Baran Bayraktar, Güliz Ayla ve Amerikalı pop efsanesi Martha Wash sahneye çıkıp şarkılar söyledi. Wash'ın, 'It's Raining Men' şarkısını seslendirdiği anlarda büyük coşku yaşandı. Final gecesi, Hande Yener konseriyle sona erdi. Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde gerçekleşen organizasyonda, 10 bin liralık büyük ödülün sahibi Galatasaray Lisesi oldu. Şampiyonu; Serhat Hacıpaşalıoğlu ile Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu birlikte anons etti. Terzioğlu, "Finalistlerin performanslarını gün boyunca fizy'den yayınlayarak, coşkuyu Türkiye ve dünyadaki tüm müzikseverlere aktardık. Gençlerimize desteğimizi sürdüreceğiz" dedi. 20 yıldır aralıksız olarak gerçekleşen gençlik organizasyonunun kurucusu Serhat Hacıpaşalıoğlu ise "Fizy Liseler Arası Müzik Yarışması'nın 20'nci yılını kutladığımız için çok mutluyum. Nice 20 yıllara" dedi. Altı kategoride kazananların belli olduğu törende; üç okula müzik stüdyosu, toplam 100 bin liralık para ödülü ve Okan Üniversitesi'nden eğitim bursu ödülleri verildi.
BİZE ULAŞIN