10 yılım sonu olmayan ilişkilerle dolu geçti

10 yılım sonu olmayan ilişkilerle dolu geçti

  • Günaydın
  • Cuma 13.05.2017
Best Model of Turkey 2004 yarışmasında birinci olduktan sonra Best Model of World'ü de kazanan model Mert Öcal, ardından oyunculuk dünyasına adım attı. Gamze Özçelik ve Yağmur Ünal ile yaşadığı medyatik aşklarla da adı anılan Öcal, Cosmopolitan dergisine hakkında merak edilenleri anlattı.

Son olarak Defne'nin Bir Mevsimi sinema filminde rol aldınız. İlk sinema filmi deneyiminiz nasıl oldu?
Fransız-Türk ortak yapımı, çekimleri Hatay'da yapılan Defne'nin Bir Mevsimi filminde rol aldım. Film, 1980 darbe yılları döneminde, Hatay'da, zor şartlarda yaşayan bir ailenin başından geçen olayları anlatıyor. Bir festival filmi olması daha da keyif verdi.

BEKARLIĞIN TADINI ÇIKARIYORUM
Yağmur Ünal ile ilişkiniz bitti. Şu aralar aşka bakışınız nasıl?
Şu an bekarlığımın tadını çıkarmayı düşünüyorum. Geçmişe baktığımda son 10 yılım, sonu gelmeyen ilişkilerle geçmiş. Mutlu son da göremediğimize göre biraz olsun bunu hak ettim. İstediğim zaman istediğimi yapmak, tatile gitmek, tek başıma sinemaya gitmek, erkek arkadaşlarımla rahat rahat görüşebilmekten bahsediyorum. Bunları yapabilme özgürlüğü şu aralar çok daha cazip geliyor.

SADECE ÇOCUK İÇİN EVLENİLMEZ
Sohbet ederken, evliliğin sadece çocuk sahibi olmak için yapılması gerektiğini söylemiştiniz. Öyle mi gerçekten?
Espri yapmıştım aslında. Tabii ki sadece çocuk yapmak için evlenilmez. Çocuk için uygun eş, uygun ortam olması lazım. Sırf evlenmek için ya da çıkar ilişkisiyle evlenirseniz ki bu günümüzde çok rastlanan bir şey, o aşk sandığınız şey ölür bence. Sevgi, saygı, fedakarlık, özveri, karşındakini değiştirmeye çalışmama, yargılamama... Bunlar bir araya geldiğinde o evlilik sağlam ve gerçek bir evlilik olur. Aşkı da doya doya yaşarsınız yıllar boyunca. Bu unsurlar bir araya geldiği an beni de evli bir erkek olarak görebilirsiniz.

ÖZGÜVENLİ KADIN SEVİYORUM
34 yaşındasınız ve 'Artık baba olmak istiyorum' gibi düşünceler oluşmaya başladı mı?
Hiç acelem yok. Bir hevesle çocuk yapılmaz. Onun geleceğini, nasıl bir hayatı olacağını düşünmek lazım. Nasıl olsa büyür dememek lazım.

Nasıl kadınlardan hoşlanıyorsunuz?
Spor yapması şart çünkü hem sağlıklı, hem özgüvenli olacaktır. Bunun dışında kompleksleri olmaması ve doğal olması yeter. Olduğundan farklı görünmeye çalışan kadınlardan hiç haz etmiyorum.

EGO TATMİNİYLE YAŞIYORLAR
Popülerliğin Instagram takipçi sayısıyla ölçüldüğü bir dönemde yaşıyoruz. Bununla ilgili düşünceleriniz neler?
Arz-talep meselesi bu... Kimseye çok fazla takipçisi var, çok fazla sosyal medya kullanıyor gibi yargılamalarda bulunamayız. Bundan 10 sene önce Messenger'ı olmayana deyim yerindeyse kız vermiyorlardı! Artık sosyal medya dediğimiz mecra; kişilerin kendilerini anlatabildiği, firmaların ürünlerini pazarladığı bir araç haline geldi. Bu yüzden kişileri çok fazla sosyal medya kullanıyor diye eleştirmek doğru olmaz diye düşünüyorum.SEVİYELİ ARKADAŞ OLABİLİRLER

Gençlerin sosyal medya üzerinden flörtleşme biçimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yöntemle sağlıklı ilişki kurma ihtimali var mı?
Yani benim için gerçek hayatta yaşananlar daha önemli. Tabii karşılıklı saygı çerçevesinde seviyeli arkadaşlıklar da kurulabilir, sohbet edilebilir. Kişiler belki yüz yüze konuşamadıkları şeyleri konuşabilirler. İnsanlar ego tatminiyle yaşarlar; sosyal medyada herkes kendine bir kimlik oluşturup tatmin duygusu yaşamak için de birileriyle konuşuyor, tanışıyor olabilir. Çok sakınca görmüyorum bunda; tabii hayatını tamamen sosyal medyaya kaptırmadıkları sürece.
BİZE ULAŞIN