Mazhar Alanson'dan çarpıcı Cem Yılmaz itirafı

Usta sanatçı Mazhar Alanson, Habertürk'te yayınlanan 'Burası Haftasonu programında Oylum Talu'nun sorularını yanıtladı.

Mazhar Alanson'dan çarpıcı Cem Yılmaz itirafı

Mazhar Fuat Özkan'ın yeni albümü ve 'Mazhar Olmak' kitabıyla ilgili konuşan Mazhar Alanson, Cem Yılmaz ile yeni bir filmde rol alıp almayacağına yönelik soruya da yanıt verdi.

"BAZI KABAHATLERİM OLDU HERHALDE"

'Hokkabaz' filmine işaret eden Mazhar Alanson, "Bir yerde bir kırgınlık oldu. Arkadaşlık konusunda değil, film konusunda. Benim bazı kabahatlerim oldu herhalde. Çocuk bundan sonra korktu herhalde benimle çalışmaya" dedi.

"HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK'IN 20'NCİ YILI"

Cem Yılmaz'ın 'Her Şey Çok Güzel Olacak' filminin 20'nci yılı için 40 dakikalık bir proje düşündüğünü okuduğunu kaydeden Mazhar Alanson, sözünü ettiği kırgınlığın ciddi şeyler olmadığını, "Küçük bir şeyden olmuştur, ciddi bir şey değildir" sözleriyle dile getirdi.

"CEM'İN TÜRK SİNEMASINDA BİR YERİ VAR"

Cem Yılmaz'ın sinemacılığını öven Mazhar Alanson, şu ifadeleri kullandı: "Cem'in büyükler için yaptığı filmlerde oynamayı seviyorum. O da çok büyük gişe getirmiyor. Karlı olduğu için hala kamerayı yere indiremedi. Uzayda dolaştırıyor. Sanırım onun gişesi daha fazla. Çok ince espriler koyuyor, Anadolu o yüzden 'Recep İvedik' gibi algılayamıyor. Çok zeki. Sonra 'İftarlık Gazoz' nefis, iki kez seyrettim. Çok sevdim oyunculuğunu. Filmlerini bir daha seyrettim. Bazı kimseler için bir numara büyük. Şener Şen ile çektiği film de çok güzel. Artık Cem'in Türk sinemasında bir yeri var. Çektiği filmlerle Antalya'da falan Türk filmlerine yaptığı katkıdan dolayı ödül verilmeli artık"

BİZE ULAŞIN