Cennet’te doğayla iç içe bir proje

Bodrum’un gözde koylarından Cennet Koyu’nda yükselecek olan Nef Gölköy projesi, lüksle doğanın buluştuğu bir yaşam vâdediyor

Cennet’te doğayla iç içe bir proje
Uluslararası bir tatil cenneti ve eğlence merkezi olan Bodrum, hareketli sosyal hayatı kadar doğal güzelikleriyle de yerli, yabancı herkesten büyük ilgi görüyor.
Beldenin, çeşitli yerlerine dağılmış tarihi kalıntıları kadar, göreni kendisine hayran bırakan küçüklü büyüklü koyları da adeta insanı kendine mahkum ediyor.
Son yıllarda, yemyeşil ağaçlarla çevrili olan masmavi sulara açılan bu koyların her birinde, doğayla uyumlu şekilde inşa edilen ve içinde bulunduğu habitata zarar vermeyen yerleşim alanları inşa ediliyor.
Gölköy ve Türkbükü'nün birlikteliğinden doğan Göltürkbükü bölgesinin en gözde noktalarından Cennet Koyu da bu yerlerden biri.
Göktürk'e birkaç kilometre mesafedeki Cennet Koyu'nda son yıllarda açılan Mandarin Oriental, İl Ricco, Amanrüya gibi dünyanın önde gelen markaları sayesinde, yerli yabancı turistin Bodrum'a ilgisi giderek artmaya başladı.
Aldığımız duyumlara göre çok yakında Cennet Koyu'nda, bu ünlü markaların hemen yanında yeni bir yerleşim alanı yükselmeye başlayacakmış:
Nef Gölköy.TOPOGRAFYAYA UYGUN
İmza attığı binalarla Türkiye'de yeni bir konsept yaratan Nef'in en yeni ve en iddialı projelerinden biri olacağı söylenen Nef Gölköy'le ilgili detaylı almak için projenin mimarı Emre Arolat ve Nef yetkililerini aradık. Nef Gölköy'ün, Cennet Koyu'nun doğal yapısını bozmadan yeni bir yerleşim yeri olarak hayat bulacağını söylediler.
40 bin metrekarelik denize sıfır bir arsa üzerinde yükseleceği söylenen Nef Gölköy'de her biri topografyaya uyacak şekilde özel tasarlanan toplam 44 villanın yer alacağı bilgisini de aldık.
Projenin en önemli özelliklerinden biri de, lüks anlayışına yeni bir boyut katması hedeflenen Nef Gölköy inşa edilirken, arsa üzerinde bulunan ağaçlar mümkün olduğunca korunacak olmasıymış. Hepsi, yıllardır olduğu gibi, yeni komşularıyla birlikte Cennet Koyu'nda yaşamaya devam edecekmiş yani. Bu da Nef Gölköy'ü, son dönemde doğanın içinde beton yığını gibi yükselen diğer projelerden ayıracak en önemli özelliklerden biri olacak gibi görünüyor.

DÜNYANIN EN İYİ SPA OTELİ
Nef'in en iddialı projelerinden biri de, yine Bodrum'da yükselen Nef Yalıkavak. Özellikle bu projenin içinde yer alacak olan ve dünyanın en iyi SPO oteli olarak bilinen Banyan Tree, şimdiden herkesi heyecanlandırmış durumda.
Nef Yalıkavak-Banyan Tree; Akdeniz mimarisinden esintiler taşıyan satış ofisi ile daha şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.
BİZE ULAŞIN