‘Beni unutun ama müziğimi dinleyin yeter’

Bir süredir kanser tedevisi gören Harun Kolçak, önceki gün hayata gözlerini yumdu. 2014 yılında geçirdiği prostat kanseri ameliyatı sonrası tedavisi devam eden Kolçak’ın vefat haberini alan dostları duygusal mesajlar paylaştı

‘Beni unutun ama müziğimi dinleyin yeter’
Türk pop müziğin usta ismi Harun Kolçak, önceki gün tedavi gördüğü Maslak Acıbadem hastanesinde hayata gözlerini yumdu. 2014 yılında geçirdiği prostat kanseri ameliyatı sonrası tedavisi devam eden Kolçak, 22 Haziran Çarşamba günü fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Öğle saatlerinde hastaneye yatırılan sanatçı saat 18.00'de yoğun bakıma alındı. Hayat mücadelesini kaybeden Kolçak, önceki gün saat 22.45'te vefat etti. Sanatçının vefat haberini alan sanatçılar sosyal medya üzerinden taziye paylaşımlarında bulundu. Kolçak'ın cenazesi bugün öğle namazına müteakiben Nişantaşı Teşvikiye Cami'sinden kaldırılıp Bursa Gemlik'te bulunan aile mezarlığına defnedilecek.

SANAT DÜNYASI YASTA
Kolçak, geçtiğimiz günlerde Twitter ve Instagram hesabında "Saçımı, başımı, yediğimi, içtiğimi kısaca beni unutun; müziğimi dinleyin, şarkılarıma eşlik edin. Bu yeter. Unutma sen gelecek planları yaparken hayat da kendi planlarını yapıyor" notunu paylaşmıştı. Bir süredir prostat kanseri tedavisi gören ünlü sanatçı ile ilgili Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Demir şu açıklamayı yaptı: "Değerli sanatçımız Harun Kolçak ileri evre küçük hücreli metastatik prostat karsinomu tanısı ile izleniyordu. Hem onkolojik tedavi, hem de yoğun destek tedavisine rağmen, kendisini kaybettik. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz." Ünlü şarkıcının vefat haberini alan arkadaşları yasa boğuldu.


Harun Kolçak, hastalığı sonrası doğayla iç içe bir yaşam sürmeyi tercih etmişti.

HOŞÇAKAL GÜZEL YÜREKLİ İNSAN
Ünlülerin Harun Kolçak'la ilgili paylaşımları:
Hande Yener: Erken vedanla bizleri üzdün. Nur içinde yat sevgili Harun.
Yonca Evcimik: Allah rahmet eylesin, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.
Doğa Rutkay: Güzel yürekli, duyarlı bir insandın. Çok iyi bir insandın. Mekanın cennet olsun.
Berkay Şahin: Çok üzgünüm çok. Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun.
Deniz Seki: Senin gibi bir değer bu kadar erken bizi nasıl terk eder? Mukadderat. Tarifsiz bir üzüntü bu.
Aşkın Nur Yengi: Canım arkadaşım. Söyleyecek söz yok. Çok üzgünüm, kanadım kırılmış gibiyim. Seninle geçirdiğim her güne, bana kattıklarına sonsuz teşekkür ediyorum. Bu dünyadan kırgın ayrıldığını biliyorum. Bir gün herkes hesaplaşacak. Rahat uyu kıymetlim.
Hadise: Çok üzgünüm. Yaşam enerjini hep hatırlayacağım. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.
Yeşim Salkım: Şarkılar şiirler yasta.
Sibel Can: Mekanın cennet olsun. Meleklerle uyu.
Cenk Eren: İçim yanıyor. Allah mekanını cennet eylesin canım arkadaşım.
İbrahim Tatlıses: Bir sanatçı kardeşimi daha kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyim. Harun Kolçak, çok güzel bir ses, iyi bir besteci ve güçlü bir yorumcuydu. Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun.
Oğuzhan Koç: Çok değerli müzik adamı Harun Kolçak'ı kaybettik. Muhteşem sesini ve şarkılarını hiçbir zaman unutmayacağız.
Ayşegül Aldinç: Ah Harun! İnanamıyorum. Biraz önce seni konuştuk. İyileşecek dedik. Umudumuz hep vardı. Ama yolunda gitmeyen şeyler de... Önceki gün mesajlaştık.. Sen bir fotoğraf yolladın, parkta oturan, kalpli balonlar satan bir baloncu sureti. Vedaymış demek. 'Daha dün'le başlayan cümleler kurmak ne anlamsız. Çok ama çok üzgünüm...
Ebru Gündeş: Çok iyi bir müzik adamını daha kaybettik. Mekanın cennet olsun.
Bengü: Hepimiz bir gün yanına geleceğiz. Huzurla, gururla uyu Harun Kolçak. Biz emanetlerini dinleye dinleye aşkı da, ayrılığı da, hepsini de alıp yanına geleceğiz.
Işın Karaca: Seni çok özleyeceğim 'dost'. Ne yazık bu akşam sevgili Harun'umuz hakkın rahmetine kavuştu. Kanser ne yazık ki bizi yendi. Mekanın cennet olsun, yolların ışıkla dolsun. Sana verdiğim sözler geçerli. Elveda. Seni asla unutmayacağız...
İrem Derici: Ben nasıl nefes alayım şimdi? Benim çocukluk hayalimi gerçekleştiren adam nereye gitti?! Bekle beni orada çünkü kaçınılmaz son, geleceğim yanına. Ciğerim yanıyor, göğüs kafesimde filler tepişiyor. Hey gidi Harun hey. İyi ol gittiğin yerde. Cennetlik adam. Büyük müzisyen, abi, arkadaş! Soldum bittim benim canım delim, bekle beni.
Linet: Mekanın cennet olsun kadife sesli adam.
Nilüfer: Harun'cuğum çok üzgünüm. Daha 10 gün önce konuşmuştuk. Çok üzgünüm çok. Mekanın cennet olsun.ACILI BABA SON GÖRÜŞMELERİNİ ANLATTI
Harun Kolçak'ın babası, usta sanatçı Eşref Kolçak, acı kaybının ardından "Yavrum çok erken gitti. Allah'ın takdiri, ne desem ki..." dedi. Kolçak, Harun Kolçak'ın cenazesinin Gemlik'te annesinin yanında toprağa verileceğini söyledi. Harun Kolçak ile Yalova'da verdiği konserde beraber olduklarını ifade eden Eşref Kolçak şunları anlattı: "O konserini izledim. Bir de 15 Temmuz'da doğum günüydü. Telefon ile konuştuk. İkiüç gün sonra da tekrar hastaneye kaldırıldı. Doktoru, 'Verdiğimiz ilaçların hiçbirini almamış' dedi. Kasıtlı olarak almamış. Annesinin üzerine yemin ettirdim, 'İlaçlarını al' dedim, 'Tamam baba, yemin ederim alacağım' dedi, almamış. Allak bullak durumdayım. Ne söylesem benim için hiçbir şey ifade etmez.Bundan sonraki yaşamımda tek başıma kalmış olacağım ama yalnız değilim, Allah'a çok şükür arkamda bir 80 milyonum var."

'ÖYLE BİR VASİYET YOK'
Eşret Kolçak, Harun Kolçak'a ait olduğu iddia edilen "Tüm organlarımı bağışladım. Arkamdan mevlüt okutmayın. Pide yemeyin eşyalarımı atın" sözlerinin yer aldığı vasiyet hakkında "Öyle bir vasiyet yok" dedi.
BİZE ULAŞIN