Frida Kahlo’nun hayatından ilham alıyorum

Ekranın yeni yüzlerinden Beste Kanar, idol olarak gördüğü kadınları açıkladı: Frida Kahlo, Sabiha Gökçen, Coco Chanel, Türkan Saylan ve Halide Edip Adıvar’ın hayatı bana ilham veriyor

Frida Kahlo’nun hayatından ilham alıyorum
Güzel oyuncu Beste Kanar; 'Seksenler' dizisiyle adım attığı TV ekranında kısa sürede ön plana çıkmayı başardı. 1991 doğumlu oyuncu; Esquire dergisine yeni projelerini anlattı...
Ekranların yeni yüzlerinden birisiniz. Bize kendinizi biraz anlatabilir misiniz?
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezunum. Oyunculuk yapmak hep hayalimdi. İlk projem 'Seksenler' dizisi oldu. Ayla Algan, Ümit Çırak, Akademi 35.5 Vahide Perçin-Altan Gördüm gibi isim ve eğitim kurumlarından dersler aldım. Bu alanda daha donanımlı olabilmek için daima eğitim almak gerektiğini düşünüyorum.

'KÖTÜ SARIŞIN'DIM
Yeni başlayacak projeniz ve dizideki rolünüz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Yeni başlayacak projemde beni ilk çeken şey, yönetmenimiz Mustafa Şevki Doğan ile çalışacak olmam oldu. Sadece hoca değil aynı zamanda bir ağabey ya da baba gibi ekibini sahiplenen biri. Dizide hayat vereceğim karakterin ismi ise 'Naz'. Daha önceki işlerimde 'saf sarışın', 'kötü sarışın', 'çılgın sarışın' gibi imajlar çizildi. Bu projede ise zeki, yapıcı, iyi niyetli, olgun, ağabeyi ve babası arasında kalmış ancak iki tarafı da idare etmeye çalışan; aynı zamanda duygusal, kendi içinde ayrı bir dramı olan hukuk öğrencisi 'Naz'a hayat vereceğim. Benim için bir geçiş projesi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden çok heyecanlıyım.
Oyunculuk için nasıl hayaller kuruyorsunuz?
İnsanın mesleği ile ilgili kariyer planlaması bitmez diye düşünüyorum. Benim için hayal etmek aslında gerçekleştireceğim planlar anlamına geliyor. Hayatta hiçbir şeyin imkânsız olmadığını düşünüyorum. Tabii bunun için hep daha fazla çalışmak ve emek sarf etmek gerekiyor. İyi bir oyuncu olmak istiyorum. Bunun için de daha çok yolum var.
Bir film çekecek olsanız ismi ne olurdu?
'Adı Yok' olabilirdi.
Kiminle aynı sette karşılıklı oynamak isterdiniz?
Şener Şen ve Haluk Bilginer.

ŞAN DERSİ ALIYORUM
Kendinizle baş başa kaldığınızda neler yapıyorsunuz?
Bilim kurgu, psikolojik, gerilim, dram ve polisiye filmleri izlerim. Müzik dinlerim. Kafamda daima bir şeyler yaratıp onu kurgularım. Bazen de hiçbir şey yapmam; zihnimi ve bedenimi boş bırakmaya çalışırım.
Bir ilişkide en çok neye önem verirsiniz?
Saygı ve güvene...
Hayatlarından ilham aldığınız kadınlar kimler?
Frida Kahlo, Coco Chanel, Türkan Saylan, Betül Mardin, Sabiha Gökçen ve Halide Edip Adıvar.
Bu yaz için nasıl planlar yapıyorsunuz?
Ege'de daha önce gidemediğim birkaç yere gitmeyi planlıyorum. Farklı yerler keşfetmeyi seviyorum. Ve bol bol spor yapıp, şan derslerime devam edip Ağustos ayına kadar dinlenmeye çalışacağım.
30 yaşına gelmeden önce mutlaka yapmak istedikleriniz neler?
Mutlaka bir sinema projesinde yer almak ve en iyi genç kadın oyuncu ödülünü hak etmek.
BİZE ULAŞIN