Aşkta ‘Melisa’ kadar gözü kara değilim

Atv’de yayınlanan ‘Cennet’in Gözyaşları’ adlı dizide aşkının peşinden koşan ihtiraslı ‘Melisa’ karakterini canlandıran Zehra Yılmaz: Ben aşk konusunda onun kadar gözü kara ve kararlı biri değilim. Çok sevsem de kimsenin peşinden koşamam, duygularımı içimde yaşarım

Aşkta ‘Melisa’ kadar gözü kara değilim
Atv'nin yeni dizisi 'Cennet'in Gözyaşları'nda rol alan Zehra Yılmaz; diziyi ve rolünü GÜNAYDIN'a anlattı. Altı aydır ünlü şarkıcı Cem Belevi'yle birlikte olan Yılmaz, ilişkisine ve aşka dair samimi açıklamalarda da bulundu...

'Cennet'in Gözyaşları' dizisine dahil olma süreciniz nasıl gelişti?
'Bodrum Masalı' benim ilk işimdi. O bittikten sonra 'Kara Yazı' başladı ama çok uzun soluklu olmadı. Ardından bu diziden teklif geldi. Senaryoyu ilk okuduğumda 'Melisa'ya tutuldum, onu oynamak istedim. Koyu saçlı bir kızdım, rol için saçlarımı sarıya boyadım.

Karakterin nesi bu kadar çok etkiledi sizi?
'Melisa' hırslı, aşkı için her şeyi yapabilecek bir kız. Hayatta her şeye sahip; zengin, hali vakti yerinde ama sahip olamadığı bir adam var. Hayatını tamamen 'Selim' üzerine kodlamış, onunla evlenme hayalleri kuruyor.

'Melisa' platonik bir aşk yaşıyor öyle değil mi?
Evet. 'Selim', 'Melisa'yı arkadaşı olarak görüyor ama 'Melisa' bir gün 'Selim'in kendisini fark edeceğine inanıyor. Fakat 'Cennet' geldiği anda 'Selim'in ona bakışları 'Melisa'yı rahatsız ediyor.İLK KEZ CEM'E AŞIK OLDUM

'Melisa'ya benzediğiniz noktalar var mı?
Yok ama ona hayran olduğum yerler var. Ben onun kadar hırslı, ihtiraslı bir kadın değilim. Hayatım boyunca hep seven kadın oldum, istenmeyen kadın hiç olmadım. 'Melisa' itildiği halde aşkının peşinden koşuyor. Çok korkusuz, kararlı ve cesur. Ben aşk konusunda bu kadar gözü kara değilim; birinin peşinden koşamam, çok sevsem de içimde yaşarım. Şu an Cem'le (Belevi) çok güzel bir aşk yaşıyorum. İlk defa aşık oldum. Bundan önce sivri uçlarım, kalın kabuklarım vardı aşka dair. Şu an kabuklarımdan arındım, sivri uçlarımı yonttum. Benim için aşk sonsuz ve samimi bir duygu. Şu an onu yaşıyorum.

Aynı sektörden biriyle beraber olmak zor mu?
Aslında değil, biz o dengeyi oturttuk. Dizinin ilk bölüm heyecanını beraber yaşadık. O da şu an klip heyecanı içinde. Onunla birlikte ben de heyecanlanıyorum. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. O beni izliyor, ben onu dinliyorum.

Nasıl tanıştınız?
Bizim bir arkadaşlık evremiz var. Dört sene önce aynı akademide oyunculuk okuduk. O sırada aramızda herhangi bir şey olmadı, sonra aradan üç sene geçti. Ben bir müzik kanalında konuk sunucu oldum. Cem beni orada görüp aradı. Sonrasında buluştuk. Yaklaşık altı aydır beraberiz.KISKANÇ DEĞİLİM, SAHİPLENEN BİRİYİM

Belevi'nin kadın hayranları çok. Sevgilinizi kıskanıyor musunuz?
Evet, çok seviliyor, sürekli hayranlarından mesajlar alıyoruz. 'O benim, uzak dur' gibi mesajları beraber okuyup gülüyoruz. Ben kıskanmak kelimesini kabul etmiyorum çünkü kıskanmak senin olmayan bir şeyi istemektir. Ben sahipleniciyim aşkta, kıskanç değilim. Benim olanı koruyup kollamaktan yanayım. Cem de öyle. O da beni sahipleniyor. İlişkinin temelinde bu güven duygusu var.

İlerisi için birlikte bir gelecek düşünüyor musunuz?
Şu an mutluyuz. İlerisini konuşmak için erken. Biz nazara çok inanıyoruz. Şu an her şey çok güzel gidiyor. Kendimi gelecekte görüyorsam, yanımda Cem'i görüyorum.


Zehra Yılmaz altı aydır Cem Belevi ile birlikte.

Birlikte neler yapmayı seviyorsunuz?
Sürekli birlikte vakit geçirmiyoruz yani 7/24 beraber değiliz. Evlerimiz de ayrı. Birbirimizi özlüyoruz. Beraber yaşama kavramı bana doğru gelmiyor. Bazı şeyler çabuk tüketiliyor yoksa. Biz ilişkimizi tüketmeden yaşıyoruz. Herkesin sıkıştığında gidebileceği bir evinin olması daha güzel.

Belevi dizi ve rolünüzle ilgili nasıl yorumlar yapıyor?
Diziyi çok beğendi. 'Melisa' karakterinin de bana çok yakıştığını söyledi. Dizinin tekrarını birlikte izledik, "Çok iyi bir karakterin var" dedi.

Dizide Esra Ronabar'la anne-kızı oynuyorsunuz. Kendisiyle nasıl bir iletişiminiz var?
Dizideki en büyük şansım Esra'yla annekızı oynamak. Bizim alışverişimiz o kadar güzel oldu ki, ikinci ve üçüncü bölümü çekerken gerçekten anne-kız gibi olduk. Enerjimiz çok tuttu. Yönetmen Sadullah Çelen'le çalışmak da benim için büyük gurur kaynağı.
BİZE ULAŞIN