Gelibolu’da barış için koştular

Gelibolu’da barış için koştular
Turkcell'in ana sponsorluğunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye'nin barış temalı ilk ve tek maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, 'Barış İçin Koşuyoruz' sloganıyla önceki gün gerçekleştirildi. Dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul edilen Gelibolu Yarımadası'ndaki organizasyonun 10 kilometrelik parkurdaki halk koşusuna; Burcu Esmersoy, Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma gibi ünlü isimler de katıldı. Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu'yla maratonla ilgili sohbet ettik. İşte anlattıkları:
İlk yıl 4 bin, geçen yıl 6 bin kişi katıldı. Bu sene 17 ülkeden 10 bin koşucu var. Bu rakam beni şaşırtmıyor çünkü burada tarihle spor iç içe. Avrupa Atletizm Kulübü burayı beş yıldızlı tematik koşu parkı listesine aldı.
Bu yıl dünyanın en önemli platformlarından birini yarattık. Maratonda koşanlar için fizy'de kahramanlık türküleri ve ağıtlar gibi müzik listeleri oluşturduk. Her gün bu listeleri takip ediyorum. Türkiye'de dinlenilen şarkıların isimleri, Türkiye'nin ruh halini yansıtır. 15 Temmuz sonrası dinlenen şarkılara baktığımızda, ihanet teması var. Türkiye 'Sen Olsaydın Bari'yi dinliyorsa mutludur.


Koşuya katılanlar arasında yer alan ünlü sunucu Burcu Esmersoy "İki yıldır doğum günümü Gelibolu'da kutluyorum" dedi.

B

'TEKNOLOJİ İYİLİK İÇİN KULLANILMALI'
Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu sözlerine şöyle devam etti:
Teknolojiyi iyilik için kullanırsanız iyilik, kötülük için kullanırsanız kötülük çıkıyor sonunda. Vicdan ve teknolojiyi beraber düşünmeliyiz. Bana göre teknolojiyi kullanarak insansızlaştırmak yanlış. Teknolojiyi kullanarak insana değer katmak lazım. Turkcell cirosunun yüzde 1'ini toplumsal katkıya ayırıyor; özellikle eğitim, spor ve engellilere odaklanıyor.
Sosyal medya insanları bir platformda buluşturma ve demokratikleştirme anlamında önemli. Ama kötü kullanılırsa dünyanın en büyük kitle imha silahı. Fiziksel hayatımızda yaşadığımız değerleri dijital hayatımıza da yansıtmamız lazım. Normal hayatta yanlış olan, dijital ortamda da yanlıştır. Normal hayatta edilemeyecek küfürler dijital ortamda da edilmemelidir.
BİZE ULAŞIN