Üsküdar’dan sanata merhaba

Üsküdar’dan sanata merhaba

Üsküdar Belediyesi tarafından organize edilen 2017-2018 yılı kültür ve sanat sezonu açılışı, önceki gece Adile Sultan Sarayı'nda düzenlenen ve sunuculuğunu Erhan Çelik'in üstlendiği görkemli bir törenle gerçekleşti. Gecede, Emel Sayın sahneye çıktı. Sanatçı, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Sayın,"Hayatımın en güzel yıllarını Üsküdar'da geçirdim. Ailem ve benim için Üsküdar'ın yeri ayrı. Hayatımın önemli adımlarını burada attım" dedi.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in evsahipliğindeki açılışa; Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İl Kültür Turizm Müdürü, Dr. Coşkun Yılmaz, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Prof. Dr. Uğur Derman'ın yanı sıra Amir Ateş, Esra Bilgiç, Gülsin Ali, Göksel Baktagir, Hilal Kaplan, İbrahim Sadri, İskender Pala, Okan Karacan ve Ömür Gedik gibi çok sayıda konuk katıldı.
Sezon boyunca gerçekleştirilecek farklı konulardaki seminerler, dinletiler, sergi ve festivallerden oluşan tanıtım filmi gösteriminin ardından kürsüye çıkan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 2017-2018 sezonunda belediyenin kültür sanata bakışı ve vizyonunu anlattı.
BİZE ULAŞIN