Akıllı bir erkek kadının işine karışmaz

Akıllı bir erkek kadının işine karışmaz
Sinan Özen, 25 yıllık şarkısı 'Öpsene Beni'yi DJ Ece Toprak ile birlikte yeniden yorumladı. Bugüne kadar birçok sevilen parçaya imza atan 53 yaşındaki Özen, "Yeniliği seven biriyim, felsefem hep bu oldu" diyor. GÜNAYDIN'a konuşan Özen ve DJ Toprak, yeni projelerini anlattı...

Sinan Bey, yeni projenizi bir de sizden dinleyelim...
Ece Hanım ve ekibi böyle bir proje teklifiyle geldi bana. Her zaman yeniliği seven biri oldum, felsefem budur. Karşı taraftan bu güzel enerjiyi aldığım için hemen evet dedim.

Yeni bir şarkı yapmak yerine neden 'Öpsene Beni'yi tercih ettiniz?
Ece Hanım'ın bu şarkıyı istemesi bana da sürpriz oldu. Zaten kısa süre önce yeni bir albüm çıkarmıştım. Eski şarkı diye bir şey yoktur bana göre. 'Öpsene Beni'yi 92 yılında okumuştum. Yeni kuşakların şarkıyı tanıması için güzel bir fırsat oldu bu.

90'lar dönemine yetişemeyen genç şarkıcılar için ne düşünüyorsunuz?
Bence muhteşemler... Tabii ki piyasaya yeni isimler dahil olacak. Sonuçta o 90'larda biz de yeniydik. Çoğunluk bu sanatçılarla mutluysa, onları takdir etmek gerekir.Bu işe başladığınızda zorluk çektiniz mi?
Ben farklı bir yoldan gittim. Gündemde olmak için, sadece popülerliği amaçlayarak hareket etmedim. Amacım sadece müzikti. Zor olanı seçtiğimi düşünüyorum.

Kendi tarzınızı nasıl buldunuz?
Sanat hayatımda 28'inci yılıma girdim. Adımlarımın kalıcı olmasına özen gösterdim. Kendi sözlerimi yazıp bestelerimi yaparak bir tarz oluşturdum. İyi şarkılar yazdım ve yorumladım.

Birçok usta isim best of albüm yapıyor. Siz de düşünüyor musunuz?
Aslında yapmak istediler ama ben hâlâ üreten biriyim. Şu an çok erken... Ben dünyadan göçüp gittikten sonra gençler yapar diye düşünüyorum. Bu gurur verici bir şey olur.

Peki Ece Hanım, isminizi çok duyduk ama hiçbir albümde yer almamıştınız, değil mi?
Uzun yıllardır DJ'lik yapıyorum, remiks çalışmalarım da var ama bir albümde yer almamıştım. Bunu çok sevdiğim bir sanatçıyla yapmak istiyordum ve Sinan Bey de tam o kişiydi benim için. Görüştük ve birlikte bu işe adım attık.

Türkiye'de DJ'lik piyasası nasıl sizce?
DJ'lik, ülkemizde çok popüler bir meslek haline geldi. Bütün fenomenler ve ekran yüzleri, DJ olarak sahneye çıkmaya başladı. Bilinen çok fazla kadın DJ yok. Yapanlar da hakkını verebilse keşke.

Bundan sonra başka isimlerle çalışmak istiyor musunuz?
Sinan Bey'in birkaç parçası üzerinde daha çalışmayı düşünüyorum. Bir Türk sanat müziği eserini de cover'layabilirim.

EŞİM, HER ŞEYDEN AYRI BİR YERDE

Evlilik nasıl gidiyor?
Bir sene oldu... Bekarlara önerim, daha erken evlenmeleri olur. Evliliğin oturması süre alıyor; o süreci daha erken yaşta tolere edebilirsiniz.

Eşiniz Burcu Hanım'la çok göz önünde değilsiniz...
Evliliğim benim kutsal alanım. Eşim her şeyden ayrı bir yerde. Ona zarar verecek bir şey yapmam. Evlilik özel bir şey; baş başa kaldığım dünyam.

Baba olmak istiyor musunuz?
Kim istemez ki... Evliliğin özünde bu var. Erkek ya da kız fark etmez; vatanına, milletine faydalı bir evlat isterim.

Evde siz mi patronsunuz, eşiniz mi?
Akıllı bir erkek kadının işine karışmaz. Arada tartışmalar olur fakat saygıyı kaybetmeden doğruyu bulmak gerekir. Saygının olduğu her tartışmada varım. Gelenekçi biriyim; geleneklerimizi korumaya da, modern bir şekilde gelişmeye de varım.
BİZE ULAŞIN