Önce çaldılar sonra satmaya çalıştılar

Ünlü oyuncu Yasemin Çonka geçtiğimiz aylarda Instagram hesabını çaldırmış, sonrasında geri almıştı. Oyuncu, kendisini kandırmaya çalışanlar hakkında suç duyurusunda bulundu

Önce çaldılar sonra satmaya çalıştılar
Seksenler' dizisinin 'Nazlı'sı oyuncu Yasemin Çonka'nın başı sosyal medya hırsızlarıyla derde girdi. Çonka, geçtiğimiz aylarda Instagram hesabını çaldırdı, sonrasında ise geri aldı. Ünlü oyuncunun hesabını çalan hırsızların kendisine ulaşarak para karşılığı şifreyi geri vermek istedikleri belirlendi. Çonka'nın sosyal medya hırsızları ile yaptığı konuşmalara SABAH ulaştı.

SUÇ DUYURUSU
Konuşmaların ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Çonka, şu ifadeyi verdi: "Instagram hesabım ve tanımlı olduğu e-posta adresimin ele geçirilerek şifrelerinin değiştirildiğini fark ettim. Arkadaşlarımın hesaplarından girerek bu hesabımı kontrol ettiğimde, bu Instagram profilime başka e-posta adreslerinin tanımlanmış olduğunu, ayrıca hesabın isminin değiştirildiğini ve profilimin satılık olduğunun yazıldığını gördüm. Telefonuma Whatsapp aracılığıyla mesaj atan bir kişi hesabımı bin lira karşılığında geri satabileceğini söyledi. Bu şahıs ya da şahışların hesabımın çalınmasıyla ilgileri olduğunu düşünüyorum. Instagram ve e-posta hesaplarımı ele geçiren şüphelilerden şikayetçiyim." Savcılıkça şahışlar hakkında soruşturma başlatıldı.
BİZE ULAŞIN