Ekibimiz, UEFA Kupası’nı kazanan Galatasaray gibi

Atv’nin sevilen dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’a ‘Mürsel Kara’ karakteriyle dahil olan Taner Turan: Ekipte çok iyi karşılandım. Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı aldığı zamanki kadrosu birbirine gözü kapalı pas verirdi ya, biz de öyleyiz işte

Ekibimiz, UEFA Kupası’nı kazanan Galatasaray gibi

Bursa Devlet Tiyatrosu oyuncusu Taner Turan, atv'nin fenomen dizisi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisine 77'nci bölümde dahil oldu. Genelde ekranda kötü adam rollerinde izlediğimiz Turan, "Nefret edilmek işimi doğru yaptığımı gösterir" diyor. 'Eşkıya'daki performansıyla kısa sürede izleyicinin dikkatini çeken ünlü oyuncu, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı...
Diziye bir girdiniz pir girdiniz! Kadroya katılma süreci nasıl gelişti?
En son yine atv'de yayınlanan 'Ölene Kadar' dizisinde oynuyordum; Engin Akyürek'in babası rolündeydim. Ama dizi 13'üncü bölümün sonunda bitti. Daha önce Raci Şaşmaz'ı tanıyordum. 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da oynamam için teklif geldi. Böyle çok izlenen, sağlam bir kadrosu olan ve iyi yazılmış bir diziye katılmakta hiç tereddüt etmedim. Takvimim de uygun olduğu için teklifi kabul ettim.

NEFRET EDİLMEKTEN MEMNUNUM

Diziyi önceden izliyor muydunuz?
Tabii ki takip ediyordum. Hatta 'Keşke bu dizide oynasam' diye içimden geçiriyordum. Kalbim temizmiş.
Genelde istediğiniz şeyler olur mu böyle?
Evet, geçmişte de böyle oldu. Mesela yine severek, büyük bir ilgiyle izlediğim 'Ezel' dizisine de sonradan dahil olmuştum. 'Ezel' için de 'Şu dizide ben de olsam' demiştim. Çok geçmeden yapımcı Kerem Çatay'dan teklif alıp diziye başlamıştım.
Peki diziyi izlerken size 'Keşke ben de oynasam' dedirten şey neydi?
Genelde hep kötü karakterlere seçildiğim için kendimi orada gördüm.
Bir diziye sonradan dahil olmanın handikapları var mı?
İki senedir izlenen ve ilgi gören bir diziye sonradan katılmak aslında büyük handikap yaratabilir. Ama ben gerek diziye, gerekse diğer karakterlere zarar vermemek için elimden geldiği kadar ince eleyip sık dokudum. Sonradan diziye girdiğinde karakteri öne çıkarma ihtiyacı hissedebiliyorsun. Öyle tehlikeleri var... Sonradan girip de 'Ben başrolden daha üstünüm' havalarına kapılanları çok gördüm. Anında tepetaklak düştüler. Mesele, ekibe uyum sağlamak.
'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da çoğunlukla tiyatrocular rol alıyor. Siz de tiyatrocusunuz. Nasıl karşıladılar sizi?
Birçoğunu tanıyorum zaten. Hepsi tiyatrocu ve çok iyi oyuncular. Beni de severek karşıladılar. Onur Tan, daha önce çalıştığım bir yönetmen; ekibe hiç yabancı değilim. O yüzden güzel bir başlangıç oldu. Hiç sonradan girmişim gibi olmadı. Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı aldığı zamanki kadrosu, birbirine gözü kapalı pas verirdi ya; biz de öyleyiz işte.
Seyirci de karakterinizi kısa sürede benimsedi...
Evet, rol çok sevildi. 'Mürsel Kara' karakteri diziye o kadar yüksekten girdi ki, daha ilk bölümden 'Hızır Çakırbeyli'ye, "Otur, çok konuşma!" diye atar yapınca seyirci de şaşırdı. Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'in beylerin kalemleriyle güçlenen bir şey tabii bu. O kadar güzel yazıyorlar ki, ben de oyunculuğumla destekleyerek rolü bir yerlere taşımaya çalışıyorum.
Kötü karakterleri canlandıran oyuncular, sokaktan da kötü tepkiler alır genelde. Sizde durum nedir?
Ben nefret duygusuna alışığım. Bu tarz rollerde oynayan çoğu insan, 'Keşke benden nefret etmeseler' diyor ama ben nefret edilmekten çok memnunum. Çünkü bu tepki, inandırıcı olduğumu ve işimi doğru yaptığımı gösterir. Bu konuda memnunum; gelen tepkiler de çok güzel.

BİZE ULAŞIN