A haber 2017'yi zirvede bitirdi

Türkiye’nin en çok izlenen haber kanalı 2017 senesinde yine A Haber oldu. Kantar Media Aralık ayı ölçümlerine göre en çok izlenen haber kanalı olan A Haber, 38 aydır aralıksız birinci olarak rakiplerini bir kez daha geride bıraktı. Türkiye’nin 24 saat canlı yayın yapan, yerli ve milli televizyonu A Haber, Aralık ayı boyunca yine tarihi başarılara imza attı

A haber 2017'yi zirvede bitirdi

DÜNYANIN GÜNDEMİNDEKİ KİŞİLER A HABER CANLI YAYININDAYDI

Haksızlıklara, zulme sessiz kalmayan A Haber, Suriye'de kuşatma altındaki Doğu Guta'nın simgesi haline gelen Kerim bebeğin yürek burkan hikâyesini ekrana taşıdı, Kerim bebek ve babası Ebu Muhammed'e ulaştı. Yaşanan dramı A Haber canlı yayında dünyaya duyuran babanın yanı sıra; dünyanın gündemindeki bir başka isim olan, Kudüs direnişinin sembol ismi haline gelen Fevzi El-Cuneydi de o anları A Haber canlı yayınında anlattı. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna dağılmış muhabir ağı ile, Bangladeş'in Myanmar sınırındaki Arakanlı Müslümanların yaşadığı mülteci kamplarına giren A Haber, Müslümanların orada hayatta kalmak için nasıl yaşam mücadelesi verdiklerini de bir kez daha gözler önüne serdi.

A HABER 121 NOKTADAN YAYINLA DÜNYA REKORU KIRDI

Türkiye'nin yerli ve milli kanalı A Haber, yayıncılıkta dünya rekoru kırdı. A Haber 2017 özel yayınında tam 121 noktadan bağlantılar gerçekleştirdi. A Haber tüm yıl olduğu gibi, o gece de dünyanın dört bir yanında en doğru haberi en hızlı şekilde verebilmek için haber nöbetindeydi.

A Haber, Atv, A News, A Spor güçlerini birleştirdi ve yayıncılıkta dünya rekoru kırdı. A Haber, 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından aynı anda, stüdyoları ile birlikte tam 121 noktada yayındaydı.

A HABER, 2018'E DAKİKALAR KALA CERABLUS'TAYDI

A Haber, hızlı ve modern haber ağı ile 2018'e dakikalar kala Suriye Cerablus'ta da haber nöbetindeydi. Washington'dan, Rusya'ya, Kudüs'ten Brüksel'e Şanlıurfa'dan Muş'a Edirne'den, Tokat'a kadar onlarca şehirden canlı yayınlar yapıldı. Siyasetin kalbinin attığı başkent Ankara'da da A Haber ekipleri nöbetteydi. Osmanlı'dan bugünlere miras kalan mehteran takımı da A Haber stüdyolarındaydı. Stüdyoda ney ve kemane rüzgarı da esti. Yemen türküsü ile bu toprakların şehitleri anıldı.

BİZE ULAŞIN