Yeni yıla yeni oyunlar

Yeni yıla yeni oyunlar
'Alevli Günler', 'Bezirgan 'gibi yıllardır devam eden oyunların yanı sıra sezona 'Barut Fıçısı' adlı yeni oyunlarıyla başlayan İstanbul Halk Tiyatrosu, 2018 için de yeni bir oyun hazırladı. Yunus Emre Gümüş'ün yazdığı 'Erkekler, Futbol ve Dahası' adlı komedi oyunu, Engin Alkan yönetmenliğinde sahnelenecek.
Hazırlıkları devam eden ve Şubat sonu gibi seyirciyle buluşması planlanan oyunda;
Cem Davran, Celil Nalçakan ve Onur Özaydın rol alıyor.
'Aşkı Memduh' oyununu sahnelemeye devam eden Tiyatro Sahnekarlar, Çehov eserlerinden yeni bir oyun derledi. Bora Severcan'ın uyarlayıp yönettiği ve oynadığı 'Çehov Kabare' adını taşıyan oyunda; Volkan Severcan, Melda Gür, Murat Kodallı ve Erhan Yazıcıoğlu da yer alıyor. 'Kimse gülmedi çünkü kimse benim kadar acı yaşamadı' diyen Anton Çehov'un kısa oyunlarından 'Ayı', 'Teklif', 'Sayfiyede Yaz' ve 'Tütünün Zararları'nı kabare formatıyla ve Murat Kodallı'nın özgün müzikleriyle harmanlanarak sahneye konacak oyun, 19 Ocak'ta perdelerini açacak.

22 YIL SONRA
'Bütün Çılgınlar Sever Beni', 'En Kısa Gecenin Rüyası', 'Bira Fabrikası' ve 'Torun İstiyorum' gibi oyunlarını seyirciyle buluşturmaya devam eden Moda Sahnesi, sezona Shakespeare'in 'Fırtına' adlı eseriyle başlamıştı. Kemal Aydoğan yönetimindeki Moda Sahnesi boş durmadı ve dün Marivaux'un 'Köleler Adası' adlı oyununu sahneledi. Ezgi Coşkun'un çevirdiği, Kemal Aydoğan'ın yönettiği oyunun kadrosunda Alper Baytekin, Aslı inandık, Buse Kara, Ekrem Yücelten ve Sedat Küçükay yer alıyor.
Ayşenil Şamlıoğlu ile Selçuk Yöntem, Tankred Dorst'un yazdığı 'Ben Feuerbach" için 22 yıl sonra yeniden bir araya geldi. Sahnelere veda ettikten yedi yıl sonra yeniden seçmelere katılan bir oyuncunun çarpıcı öyküsünü anlatan oyunu; Şamlıoğlu, 1995'te Devlet Tiyatrosu bünyesinde sahneye koymuş, Yöntem de oyunda rol almıştı.
Şamlıoğlu'nun yöneteceği oyunda Yöntem'e, Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin eşlik edecek. Oyun, ay sonunda Artı Sahne'de perdelerini açacak.
DOT, yeni oyunu 'İnsan Kulağı'nı 19 Ocak'ta izleyiciyle buluşturacak. Alexandra Wood'un yazdığı oyunu, Murat Daltaban'la Mert Öner birlikte yönetiyor. Oyunda Serhat Teoman ile Esin Alpagan rol alıyor.
'Yoldan Çıkan Oyun', 'Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince ama Şimdi İyi', 'Mutluluk' gibi oyunları sahnelemeye devam eden Talimhane Tiyatrosu, Binnur Kaya ile Mehmet Ali Kaptanlar'ın rol aldığı 'Damdaki Kemancı' ile "Portakal Çiçeği Suyu' oyunlarını yakın zamanda izleyiciyle buluşturdu. Ekip, yeni oyunu 'Eski Günler'i ise Mart'ta sahneye koymayı planlıyor.
BİZE ULAŞIN