‘Kadının hayatın her alanında yer alması gerek’

‘Kadının hayatın her alanında yer alması gerek’

Türk sinemasının usta sanatçısı Hülya Koçyiğit ve televizyon dünyasının sevilen sunucusu Oylum Talu, Dünya Kadınlar Günü için önceki gün Akbatı AVM'de bir araya geldi. Söyleşide, Türk sinemasına yıllarını veren Hülya Koçyiğit, kadının toplumdaki rolüne yönelik görüşlerini paylaştı.

'İYİ İNSANLAR OLALIM'
Hülya Koçyiğit, kadının hayatın her katmanında yer alması gerektiğini belirterek, her daim üretimin ve toplumun içinde olması gerektiğinin önemini vurguladı. Koçyiğit, 50 senelik evliliğinden örnek vererek şu ifadeleri kullandı: "Evliliklerde hiçbir şey zorla olmamalı. İyi insan olma özelliğimizi kaybetmezsek, ilişkilerimizi de sağlıklı bir zemine oturtabiliriz. Her şeyden önce iyi insan olarak yaşayabilmek gerekiyor. Yuvalarınızı güzelleştirin, zenginleştirin. Sevgi çoğaltılabilir. İki tarafa da düşen roller eşittir."

'EĞİTİM ÖNEMLİ'
Koçyiğit, "Kadınların eğitimli olmalarını istiyorum. Kadın, haklarının savunucusu olmalıdır. Biz çok güçlüyüz ve kendimize güvenmeliyiz. Kendimize güvenirsek üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun olmaz. Çocuklarımızı aydın, demokrat, özgür ve kendisiyle barışık bireyler olarak yetiştirelim" dedi.

BİZE ULAŞIN