Son dakika haberi: Ünlü şarkıcı Özay Bakır'dan ölüm tehdidine dava! Seren Serengil ve Yaşar İpek'e 4 yıl hapis istemi!

Eski sevgilisi Seren Serengil ile paylaştığı fotoğraf nedeniyle Seren Serengil’in eski eşi Yaşar İpek tarafından ölüm tehditlerine maruz kalan ünlü şarkıcı Özay Bakır, ikiliden şikayetçi oldu. O dönem evli olan Seren Serengil ve Yaşar İpek çifti savcılıkta suçu birbirlerinin üzerine attı. İkili 4 yıl hapis istemiyle yargılanacak. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Son dakika haberi: Ünlü şarkıcı Özay Bakır'dan ölüm tehdidine dava! Seren Serengil ve Yaşar İpek'e 4 yıl hapis istemi!
Perşembe 24.12.2020 17:15
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2020 17:17
ABONE OL

Ünlü sunucu Seren Serengil ve eski eşi Yaşar İpek ünlü şarkıcı Özay Bakır'ı ölümle tehdit etmekten yargılanacaklar. Ünlü şarkıcı Özay Bakır geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Şikâyet dilekçesinde cep telefonu üzerinden bir mesaj geldiğini, mesaj içeriğinde hakkında onur ve haysiyetini etkileyecek ağır hakaret içerikli sözler olduğunu dile getiren Özay Bakır mesajların sahibinin Yaşar İpek olduğunu belirtti.

SERENGİL: "YAŞAR'IN ELİNDEN KİMSE SENİ ALAMAZ"

Özay Bakır tarafından savcılığa sunulan şikâyet dilekçesinin devamında Yaşar İpek'in, eski sevgili Seren Serengil'le paylaştığı bir fotoğraf sonrası kendisine husumet güttüğünü, İpek'in tehditleri sonrası eski sevgilisinin de aynı şekilde kendisine sinkaflı sözler sarf ettiğini anlattı. İpek'in kendisine, "Seni felç ederim, bu sana son uyarım. Seni sinkaf ederim" şeklinde mesajlar atarken Serengil'inde Yaşar'ın elinden seni kimse alamaz g..t o fotoğrafları sil" diye karşılık verdiğini söyledi.

SAVCILIKTA SUÇU BİRBİRLERİNE ATTILAR

Ünlü şarkıcının şikâyeti üzerinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bakır'a mesaj atan cep telefonu numarası tespit edildi. Seren Serengil adına kayıtlı telefon hattının Yaşar İpek tarafından kullanıldığı, Serengil'inde diğer hat sahibi olduğu belirtildi. İfadesi alınan Yaşar İpek hattın sahibi olduğu ancak o mesajları atmadığını anlattı. Seren Serengil ise hakaret ve tehditleri o dönemki eşi Yaşar İpek'in gönderdiğini iddia etti.

"AĞIR HAKARET ETTİ UZLAŞMAM"

Savcılık yürütülen soruşturma kapsamında söz konusu suç maddesinin uzlaşmaya tabi olduğunu belirterek dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi. Özay Bakır Yaşar İpek ve Seren Serengil ile ağır hakaretlerinden dolayı affetmeyerek uzlaşmayı reddetti.

2,5 YIL HAPİSLERİ İSTENİYOR

Yürütülen soruşturma sonunda savcılık tarafından Yaşar İpek ve eski eşi Seren Serengil hakkında iddianame düzenlendi. Hazırlanan iddianamede söz konusu sözlerin ağır eleştiri olarak nitelendirilemeyeceği, sözlerin hakaret kapsamında kaldığı anlatıldı. Serengil'in her ne kadar mesajların İpek tarafından atıldığını belirtse de hat sahibi olarak suçtan kurtulmaya yönelik ifade verdiği anlatıldı. 4'er yıla kadar hapsi istenen eski çift ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

https://www.sabah.com.tr