Kötü teraziler!

Düşme hattındaki 9 takım, G.Saray'dan 16, F.Bahçe'den de 15 puan alarak zirveyi yerle bir etti; 30 haftada kendi söküklerini dikemediler..

Salı 05.05.2009
ABONE OL
Manisa ve Diyarbakır vizeyi aldı. 'Süper' olacak üçüncü takım ise merakla bekleniyor. Bizim yakada da heyecan dorukta... Alt sıralarda ligde kalma mücadelesi veren dokuz takım (Son sıradaki Hacettepe de dahil) bu haftaya kadar çıktıkları maçlarda aldıkları kritik puanlarla büyük takımların zirvedeki hesaplarını yerle bir ettiler. Bu takımlar, Galatasaray'dan 16, Fenerbahçe'den 15, Trabzonspor'dan 7, Sivasspor'dan 5, Beşiktaş'tan ise sadece 2 puan aldılar. Bu rakamlar, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin lig boyunca zirve yolunda yaşadığı bunalımın nedenini açıklıyor. Fakat bir gerçek daha var! Ligde kalma mücadelesi veren dokuz takımımız, 2008-2009 sezonunun kaderini çizdi fakat bu tablo, ligdeki konumlarının düzelmesine yetmedi. Neticesinde terzi kendi söküğünü dikemedi.

VİTRİNE ÇIKMA SEVDASI
Bir mucize olur da ligin 30. haftasında son 6 sırada yer alan takımların arasında tek kaybeden ekip olan Kocaeli kurtulursa, bu takımlardan ikisi küme düşecek. Hacettepe zaten yolcu... Ligin zirvesi mi? Alt sıraların çizdiği kaderin üzerine gelecek sezon yeni bir sayfa açılacak. Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarında alınan puanlar, takımlarımızdaki vitrine çıkma sevdasının göstergesi olarak yorumlanabilir. Motivasyonu da unutmamak gerekir.

BURSA FARK YARATTI
Ertuğrul Sağlam, 17. haftada başına geçtiği, "Küme düşecek" denilen Bursa'yı Avrupa Kupaları'na katılma mücadelesinin içine taşıdı. Şimdi o takım, tarihinin en başarılı ikinci sezonunu yaşıyor.