Şener'in Avrupa seferi

Trabzonspor Başkanı, başta Louis Van Gaal olmak üzere, teknik direktör adaylarıyla görüşmek için Avrupa turuna çıkıyor. Listede Vahid Halilhodziç, Christoph Daum ve Eric Gerets gibi isimler de var..

Salı 05.05.2009
ABONE OL

Ersun Yanal ile yollarını ayıran Trabzonspor, yeni sezon için kolları sıvadı. Başkan Sadri Şener, bu hafta Avrupa'ya giderek başta Louis Van Gaal ve Şota olmak üzere bazı temaslarda bulunacak. Şener'in Trabzon dönüşünde uçakta Kayserispor'un antrenörü Tolunay Kafkas ile görüşmesi "Acaba" sorularını akıllara getirdi. Uzun yıllar bordo-mavili camiada top oynamış Kafkas, konuyla ilgili, "Kayseri ile daha 1 yıllık sözleşmem var. İyi ve genç bir takımız. 4 iyi yabancı ile önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynayacağız" dedi.

TÜRKİYE'Yİ BİLEN HOCALAR

Karadeniz ekibinin başkanı, Fildişi Sahili Milli Takımı Antrenörü Vahid Halilhodziç, Galatasaray'ın eski çalıştırıcısı Erik Gerets ve Fenerbahçe'nin eski hocası Christoph Daum ile birer görüşmeler yapacak. Trabzonspor'un Belçikalı eski teknik direktörü George Leekens'in, "Ben menajer olayım. Yanıma da kariyerli bir Avrupalı antrenör alın" teklifi üzerine bu isimden vazgeçildi. Avrupa'da teknik adam arayışına çıkacak Şener, "Bu arada bazı futbolcularla da temasım olacak. İnce eleyip sık dokuyacağız" yorumunu yaptı.