Real Madrid Kongresi davalık

Real Madrid Kulübü'nün 2006 yılındaki son başkanlık seçimlerinde mektupla oy kullanmada sahtekarlık yapıldığı iddiasıyla aralarında eski Real Madrid Kulübü Başkanı Ramon Calderon'un da bulunduğu 15 kişi hakkında dava açıldı.

Çarşamba 06.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 06.05.2009 17:14
ABONE OL
Madrid Mahkemesi tarafından açılan davada sanık olarak Calderon dışında, Real Madrid Kulübü'nün eski başkan yardımcısı Juan Mendoza, oğlu Ramon Mendoza, Calderon'un seçim kampanyasındaki danışmanlarından Alfonso Carrascosa, Calderon'un başkanlık sırasındaki danışmanlarından Mariano Rodriguez de Barutell ve o dönem başkanlık için aday olan Juan Palacios gibi isimlerin de bulunduğu bildirildi.

2006 Haziran ayında yapılan seçimler sonrasında tartışmalı bir şekilde başkan olan Calderon, 7 Aralık 2008 tarihinde yapılan Real Madrid Genel Kurulu'na üye olmayan kişilerin de alınıp oy kullandırıldığının ortaya çıkmasından sonra geçen 13 Ocak tarihinde görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Calderon'un yerine geçici olarak Vicente Boluda, Real Madrid Kulübü Başkanı olurken, yeni seçimler 14 Haziran tarihinde yapılacak. 14 Mayıs'ta Real Madrid başkanlığı adaylığını resmen açıklayacak olan eski kulüp başkanlarından Florentino Perez en güçlü aday olarak gösterilirken, Perez yanına eski futbolcu Zinedine Zidane ve Jorge Valdano'yu da yardımcılar olarak alacak.