Kayserispor'da Olembe ve Purovic yolcu

Gelecek sezon için kendisine daha büyük hedefler koyan Kayserispor, geçtiğimiz sezon verim alamadığı Kamerunlu Salomon Olembe ve Sırp Milan Purovic ile sezon sonunda yollarını ayırma düşünüyor.

Perşembe 07.05.2009 00:00
ABONE OL
Kayserispor Asbaşkanı Şaban Miraboğlu, orta alanda görev yapan Olembe ve forvet oyuncusu Puroviç'i sezon boyunca bekledikleri verimi alamadıklarını söyledi.

Tesisleşme ve altyapıya büyük çaplı yatırımlar yaparak önemli hedeflere koştuklarını anlatan Miraboğlu, takıma katkı sağlamayan iki oyuncuyu yeni sezonda kadrolarında düşünmediklerini ifade etti.

Yabancı transfer konusunda çok titiz davrandıklarını anlatan Miraboğlu, "Kayserispor olarak yaptığımız yatırımlar çerçevesinde her yıl hedef büyütüyoruz. Son yıllarda gösterdiğimiz performansla ligin zirvesine oynayan ekiplerden biri haline geldik. Gelecek yıl daha büyük hedeflere oynayacağız. Bu yıl verim alamadığımız Olembe ve Puroviç'i göndermeyi planlıyoruz. Anadolu kulüplerinde yabancı oyuncu transfer etmek kolay değil. Oyuncu getirmede hem maddi yönden hem de manevi yönden sorunlar yaşanıyor. Bu çerçevede transfer politikasında ince eleyip sık dokuyarak iyi futbolcuları kadromuza katacağız." dedi.