"UEFA Kupası için mücadele edeceğiz"

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ligin sonu yaklaştıkça zirve mucüdelesi, UEFA mücadelesi ve kümede kalma mücadelesinin de tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Perşembe 07.05.2009 00:00
ABONE OL
Kendileri kazandıkça, rakiplerinin de puan kaybettikce şanslarının yükseldiğini belirten Sağlam, "İnsanlar 6., 7.likte mutlu olurken biz oyuncularımıza daha büyük hedefler gösterdik. Haklı nedenlerle bu hedefleri onların beyinlerine sokmaya çalıştık. Sorumluluk aldılar. Uzak gibi görünün hedefler, bizim için yakalanması kolay hale geldi. Fenerbahçe ile puanımız aynı, Galatsaray ile ise 1 puan var. Onların puan kayıpları devam ettikçe, biz kaybetmeden yolumuza devam edersek hedefleri yakalamak bizim için kolay hale gelir" dedi.

Bursaspor Özlüce Tesisleri'nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Sağlam, haftasonu oynayacakları Konyaspor maçını değerlendiren Ertuğrul Sağlam, "Taraftarımızın desteğini alarak 3 puanı almalıyız. Önemli bir karşılaşma. Cumartesi bizim için büyük gün. Yenilmezlik serimizi sürdürmek istiyoruz. Kamuoyunda herkesin konuştuğu, beyinlere kazınacak neticeler almak güzel olacak. Futbolcularımız aldıkları paraları hak eden, sorumluluklarını bilerek hareket edeceklerdir. Futbolcularımız forma aşkıyla, sorumluluk içinde sahaya çıkarak görevini yapacaktır. Dikkatli olmak zorundayız. Konya'da cezalı oyuncu çok. Ama puanlar aslanın ağzında. Hiç bir takım 3 puanı kesin alırım diyerek çıkmaz. Açıkçası bizimde olaya ciddi bakmamız gerekiyor. Onlarda 3 puan için oynayacaklar. Kayıbın telafisi olmaz. 3 puanın kıymetini biliyoruz. Futbolcularım bu işin de üstesinden gelecektir" diye konuştu.

Uzun zamandır oynamayanların sakatlıklar yüzünden forma şansı bulduğunu belirten Sağlam, kritik dönemde çok eksikler ve sıkıntıları olmasına rağmen forma şansı bulan futbolcuların güvenini sarsmadığını kaydetti. Genç teknik adam, sözlerini şöyle tamamladı: "Onlara çok teşekkür ediyorum. Sıkıntılara rağmen bu haftayı da kayıpsız kapatacağımıza inanıyorum. Ortada bir başarı varsa bu oyuncularındır. Sakat ve cezalı durumu geçtiğimiz haftalara kadar iyi durumdaydı. Sezon boyunca yaşanmayan sıkıntıları son haftalarda yaşamaya başladık. İvankov cezalı, 6 oyuncumuz sakat. Buna rağmen sıkıntı yaşamayacağımıza inanıyorum. Transferde çalışmalarımız sürüyor. Başkan ve yönetimin devam etmesi bizi rahatlattı".