Kale düştü

Sivasspor sahasında 370 gün sonra kaybetti ve liderliği 16 hafta sonra Beşiktaş'a bıraktı Yiğidolar 4 Mayıs 2008'deki Galatasaray yenilgisinden beri evinde ilk kez 3 puan verdi

Pazar 10.05.2009
ABONE OL
Gaziantepspor yenilgisini Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ı yenmesiyle az hasarla atlatan Sivasspor, dün gece sahasında İstanbul Belediye'ye boyun eğerek hem liderliği kaybetti, hem de sahasında 15 maç sonra yenildi. Geçen sezonun 33. haftasında, 4 Nisan 2008'de Galatasaray'a 5-3 yenildiği maçtan beri, tam 370 gündür 4 Eylül Stadı'nda kaybetmeyen kırmızı-beyazlılar bu seriye dün son verdi. Hem de üç topunun direkten döndüğü ve altı pastan pozisyonları gole çeviremediği bir maçta. Sivasspor, Galatasaray maçının ardından sahasında oynadığı 15 maçın 12'sinden galip ayrılırken, bunların 9'unda gol bile yemedi. Sahasında bu seride rakiplerine 28 gol kaydeden Bülent Uygun'un öğrencileri, sadece 6 gol yediler.

16 HAFTA SONRA ZİRVEDEN İNDİ
Bu sezon kendi sahasında ilk kez iki gol yiyen Sivasspor, 16 hafta aradan sonra liderlik koltuğunu kaptırdı. 15. haftada yeleştiği liderlik koltuğundan iki haftada altı puan kaybederek inen Sivasspor, bitime üç hafta kala Beşiktaş'ın iki puan gerisinde kaldı.