Fikir babası Bakan Özak

Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı'nı devralan Özak, Yıldırım ve Polat'ı arayarak, 19 Mayıs'ta yapacakları maçla dostluk mesajı vermelerini istedi

Pazartesi 11.05.2009
ABONE OL
Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini Murat Başesgioğlu'ndan geçtiğimiz hafta devralan Faruk Özak, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ı arayarak, taraflardan 19 Mayıs'ta gençlere dostluk mesajı vermelerini istedi. Bakan Faruk Özak, "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, geçmişteki kötü olayları unutturmak ve dostluk mesajı vermek için bir fırsat. İki güzide kulübümüzün İnönü Stadı'nda bir hazırlık maçı yapması ve burada sergilenecek dostane görüntüler, gençlerimize iyi örnek olacaktır" diyerek hazırlık maçı isteğini iletti. Başkanların da olumlu yaklaşımı üzerine Özak, TFF Başkanı Mahmut Özgener'le temasa geçti ve konuyla ilgili bilgi aldı. Özgener'den de, "Organizasyon için hemen hazırlıklara başlıyoruz" yanıtı alınınca, 'Dostluk Derbisi' projesi gerçekleşti.

YEDEKLERLE ÇIKACAKLAR
Öte yandan iki ezeli rakibin de ligde son haftalara girilmesinden dolayı, dostluk maçında yedek oyunculara ağırlık vereceği öğrenildi.