"Futbolda bu sezon başarısız olduk"

Galatasaray Kulubü Başkanı Adnan Polat, futbolda bu sezon elde edilen başarısızlıklardan dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirterek, "Gelecek sezona yönelik çalışmalara başladık" dedi.

Çarşamba 13.05.2009 14:43
Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009 00:00
ABONE OL


Galatasaray Adası'nda yapılan Mayıs ayının Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda, üyelere açıklamalarda bulunan Başkan Polat, birçok spor dalında başarılı olmalarına rağmen futbolda başarısız olduklarını kabul etti. Polat, geçmişte elde edilen 4 şampiyonlukta kendisinin olduğunu hatırlatarak, "Görev yaptığım dönemlerde eski başkanlarımız Alp Yalman ve Özhan Canaydın asla işime karışmadı. Futbolda bazen işler arzu ettiğiniz gibi olmuyor. Bu sezon aldığımız neticelere çok üzülüyoruz. Benim için oldukça üzücü bir sezon oldu. Ortaya mazeret koymanın anlamı yok. Bu yıl futbol takımımızda birçok oyuncumuz sakatlık geçirdi. 24 tane sakatlıktan 20'si darbeye bağlı sakatlıktan ameliyat oldu. Bazı maçlara genç oyuncularımızı kadroya dahil ettik. Hatta forvet oyuncusunu stoper dahi oynattık." dedi. Sezona UEFA Kupası'nı ve Türkiye Lig şampiyonuğunu kazanmak için çıktıklarını ifade eden Polat, sözlerini şöyle tamamladı;

"Büyük hatalar oldu. Sezonun bitimine üç hafta kaldı. Gelecek sezona yönelik çalışmalara başlayacağız. Florya'da Futboldan Sorumlu yöneticisinden, profesyonel yöneticisine, teknik heyetinden, futbolcusuna gerekli değerlendirmeleri yapacağız. Bu sezon alınan başarısızlık bizim için tahammül edilemez. Şampiyonluk elde etmekten başka bir derece bizi etkilemiyor. Bir sene şampiyon olamadık diye başımızın eğilmesinin anlamı yok. Gelecek sezona yönelik çalışmalar devam ediyor."