İzmir'de TFF ve Spor Kulüpleri onuruna yemek verildi

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Fortis Türkiye Kupası finali için İzmir'de bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimi ve misafir spor kulüpleri onuruna, "İzmir'e hoşgeldiniz" yemeği verdi.

Çarşamba 13.05.2009 00:00
ABONE OL
Restore edilen tarihî Havagazı Fabrikası'ndaki yemeğe İzmir Vali Vekili Aydın Alper, TFF Başkanı Mahmut Özgener, Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, Millî Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Federasyon ve Süper Lig'de mücadele eden kulüplerin yönetim kurulu üyeleri, İzmir A protokolü, sanayici ve iş adamlarıyla basın yayın organlarının temsilcileri katıldı.

Yemek öncesinde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, Fortis Türkiye Kupası final maçının İzmir'de yapılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Böyle bir fırsatın İzmir'e verilmesine katkı sağlayan Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüpleriyle TFF Başkanı Özgener'e teşekkür eden Kocaoğlu, 2016 yılında düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'na Türkiye'nin aday olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: "Avrupa şampiyonasının Türkiye'de yapılması halinde bazı maçların İzmir'e alınması için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'yle işbirliği içinde çalışıyoruz. Bunun için bütün olanaklarımızı kullanmaya kararlıyız. Karşıyaka'da 25 bin, Adnan Menderes Havalimanı yönünde de 40-45 bin seyirci kapasiteli statlar yapmayı planladık."

Kocaoğlu daha sonra Demirören, Yıldırım ve Özgener'e, İzmir Saat Kulesi rölyefi hediye etti. Misafirperverliği için Başkan Kocaoğlu'na teşekkür eden Mahmut Özgener ise, Türkiye'nin her yerinden gelen taraftarlarla İzmir'de çok güzel bir final maçı seyredeceklerine inandıklarını söyledi.