Olay hakem konuştu

Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona ile Chelsea arasında oynanan Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçını yöneten ancak verdiği kararlarla İngiliz ekibinin büyük tepkisini çeken Norveçli hakem İngiliz basınına konuştu.

Çarşamba 13.05.2009 00:00
ABONE OL
Verdiği kararlarla Chelsea'li taraftarların Şampiyonlar Ligi'nden elenmenin tek sorumlusu olarak gördüğü Norveçli hakem Tom Henning Ovrebo İngiliz The Guardian Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "Küçük bir olaydı. Büyütmeye gerek yok. Sonuçta maç oynandı ve geride kaldı. Bu maçın kariyerimi etkilemesine müsaade etmeyeceğim" dedi.

Ovrebo, maçla ilgili hiçbir pozisyon hakkında konuşmayacağını ifade ederek, "O maçla ilgili olarak hiçbir şekilde konuşmadım ve konuşmayacağım. Olanlarla ilgili olarak yorum yapmayacağım. Şu anda Norveç'te yöneteceğim maçlara ve geleceğe odaklanıyorum. Chelsea-Barcelona maçından sonra sokaklarda daha çok ilgi görüyorum" dedi.

42 yaşındaki tecrübeli teknik adam, 7 yaşından beri futbolun içinde olduğunu vurgulayarak, "Neden futbolu seviyorum? Neden sevmeyeyim ki? 7 yaşından beri futbolun içindeyim" diye konuştu. Hakem olmanın zor olduğunu ancak yaşanan birçok tartışmaya karşın hala görevine en iyi şekilde motive olduğunu ifade eden Ovrebo, maçlarda kontrolü sağlamak için bir psikologdan yardım aldığını ve hakemlikte psikolojik desteğin çok önemli olduğu belirtti.