Önce yemek sonra maç

İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yemeğinde bir araya gelen Beşiktaş Başkanı Demirören ile Fenerbahçe Başkanı Yıldırım dostluk görüntüleri sergiledi

Perşembe 14.05.2009
Son Güncelleme: Perşembe 14.05.2009
ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri ile finalist takımlar Beşiktaş ve Fenarbahçe'nin yöneticileri onuruna öğle yemeği verdi. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ve federasyon yöneticileri, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer kulüp yöneticilerinin katıldığı yemekte dostluk görüntüleri sergilendi.

BAŞKANLAR YAN YANA
Protokol için ayrılan yuvarlak masada iki rakip kulübün başkanının sandalyesi birbirine karşılıklı ayarlandı ancak Yıldırım Demirören, Aziz Yıldırım'ın çağrısıyla yerini değiştirerek F.Bahçe Başkanı'nın yanına geldi. Sıcak bir sohbete başlayan ikili, örnek görüntüler sergiledi. Bu arada gazetecilerin fotoğraflarını çekmesine sinirlenen Aziz Yıldırım, "Çekin çekin vatanı kurtarıyoruz burada" diyerek tepki gösterdi.

Aziz Yıldırım'a çirkin saldırı
Final öncesi İzmir Atatürk Stadı girişinde sarı-lacivertli bir taraftar Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a çirkin bir saldırıda bulundu. Yanına kadar yaklaştığı Yıldırım'ı önce sözlü olarak taciz eden saldırganın, ardından yakasına yapışmaya çalıştığı bildirildi. Hemen araya giren güvenlik güçleri taraftarı uzaklaştırsa da Yıldırım'ın olayın ardından sinirli bir şekilde stada girdiği gözlendi.

BAŞKANLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Protokol tribünü girişinde akreditasyon tartışması yaşandı. Finalist iki kulübün yöneticileri protokolde kendilerine ayrılan yerleri beğenmediler. Gerek Aziz Yıldırım gerekse Yıldırım Demirören ilk devreyi iki ayrı köşede yönetici arkadaşlarıyla birlikte oturarak izledi. Demirören devre arasında ikna oldu ve TFF Başkanı Mahmut Özgener'in yanına geldi. Ancak Aziz Yıldırım ikinci yarıda da arkadaşlarıyla oturdu.

Karaborsaya darbe
TARAFTARLARIN büyük ilgi gösterdiği kupa finali öncesi İzmir'de karaborsa bilet satanlara darbe indirildi. Polis, karaborsa iddiasıyla 15 kişiyi gözaltına alınırken, 4 sahte bilet ele geçirildi. Bu arada İzmir girişlerinde oluşturulan 8 kontrol noktasında, maç için gelen otobüs ve otomobillerde arama yapıldı. Bir otomobilde ruhsatsız tabanca ile bir miktar esrar ele geçirildiği bildirildi.

Başkanlardan İzmir'e akın

FORTİS Türkiye Kupası maçında Türk sporunun kalbi dün İzmir'de attı. Futbol Federasyonu'nun davetlisi olarak Süper Lig ve Bank Asya Lig'inde mücadele eden 90 kulübün başkanı bu önemli mücadeleyi izlemek için İzmir'e geldi. Ayrıca Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak ile spor dünyasından çok sayıda isim Atatürk Stadı'nda mücadeleyi canlı olarak izledi.