4 yiyos gidiyos

Fenerbahçe’de başkan Aziz Yıldırım dahil tüm yönetim Aragones’in gönderilmesine karar verdi Ancak İspanyol teknik adamın 5 milyon euro’ya varan tazminatı gönderilme sürecini uzatıyor

Cuma 15.05.2009
Son Güncelleme: Cuma 15.05.2009
ABONE OL
Fortis Türkiye Kupası finalinin 4-2 kaybedilmesi sonrası Fenerbahçe, teknik direktör Luis Aragones'in görevine son verme kararı aldı. Ancak İspanyol hocanın yüklü tazminatı bu kararın hemen hayata geçirilmesini zorlaştırıyor. Bugün basına kapalı idmanı antrenör Önder Özen ile yapmayı planlayan Fenerbahçeli yöneticiler, ligde kalan üç maçta da genç teknik adamı görevlendirecekti. Hatta yönetim final sonrası Dede'den habersiz takıma izin bile verdi. Ancak Aragones ve yardımcılarının 5 milyon euro'ya ulaşan tazminatı işi zora soktu.

OYBİRLİĞİYLE 'ADIOS' DENECEKTİ...
Dün öğleden sonra 15.00'te toplanan Fenerbahçe yönetimi 19.30'a dek toplantısını sürdürdü. Yönetim 'oybirliğiyle' Aragones'in hemen gönderilmesine karar verirken, başkan Yıldırım'ın İspanyol'la masaya oturup tazminat sorununu çözmesi kararlaştırıldı. Fenerbahçe'nin tazminat pazarlıklarında kapıyı 2 milyon euro'dan açacağı, yardımcılarıyla beraber tazminatı 5 milyon euro'yu bulan Aragones'e en fazla 3 milyon euro ödenmesi planlandı. Ancak dün avukatını İstanbul'a çağıran İspanyol hoca, evinde yardımcı antrenörleri ile saatler süren bir toplantı yaptı. Bu gelişmeler neticesinde Aragones tazminatında hiçbir şekilde pazarlığa yanaşmadı. Bunun üzerine Fenerbahçe yönetiminin 'Son 3 maçta Önder Özen ile devam etme' planı suya düştü. Yönetim gece bir açıklama yaparak, 4.5 saat süren toplantıda Aragones konusunun hiç geçmediğini ve Dede'nin sezonu tamamlayacağını ilan etti.