Destanda ilk sayfayı yazdı

Beşiktaş’ta Türkiye Kupası’nı kaldıran ilk Türk teknik direktör unvanını alan Denizli, ligde de şampiyonluğa ulaşırsa hem Beşiktaş hem de Türk futbol tarihine damga vuracak

Cuma 15.05.2009
Son Güncelleme: Cuma 15.05.2009
ABONE OL
Ekim ayında görevi Ertuğrul Sağlam'dan devralan teknik direktör Mustafa Denizli, Beşiktaş tarihine damga vurmaya başladı. Türkiye Kupası finalinde ezeli rakibi Fenerbahçe'yi devirerek şampiyonluğa ulaşan Mustafa Denizli, siyah-beyazlı ekibe 47 yıllık kupa tarihinde bu mutluluğu yaşatan ilk Türk teknik direktör oldu. Beşiktaş'ta daha önce kaldırılan 7 Türkiye Kupası'nda hep takımın başında yabancı çalıştırıcılar vardı.

ŞİMDİ SIRA LİGE GELDİ

Denizli'nin şimdi hedefinde ise Süper Lig var. Sezonun bitimine 3 hafta kala en yakın rakibi ile arasında 2 puan olan siyah-beyazlı ekibi, 6 yıl sonra yeniden şampiyon yapmak isteyen tecrübeli hoca, bunu başarırsa hem Beşiktaş'ta lig şampiyonluğu yaşayan ilk Türk teknik adam olacak hem de 19 yıl aradan sonra takımı iki kulvarda zirveyi kapatarak 'duble' yapacak. Ligde şimdiye kadarki 10 şampiyonluğunda da yabancı teknik direktörlerle ipi göğüsleyen Beşiktaş'ın mutlu sona ulaşması durumunda, Mustafa Denizli, adını kulüp tarihinin sayfalarına altın harflerle işletecek.

TÜRK FUTBOL TARİHİNE DE GEÇEBİLİR
Ayrıca daha önce G.Saray ve F.Bahçe'nin başında lig şampiyonlukları yaşayan deneyimli çalıştırıcı, Beşiktaş'ı da şampiyon yapması halinde, 'Üç Büyükler'i şampiyonluğa taşıyan ilk teknik adam unvanının sahibi olacak.
Denizli, Derwall'in yardımcısı olarak G.Saray'da 87-88 sezonunda, F.Bahçe'de ise 2000-01 sezonunda şampiyonluk yaşamıştı.

HESABIM TUTTU
Mustafa Denizli, Ankara dönüşünden önce SABAH'a konuştu: "Çok keyifliyim. Maçtan önce de kazanacağımızı söylemiştim. Hesaplarım tuttu. Benim için tek sürpriz İnönü'de Fenerbahçe'ye yenilmemizdi. O maç bir kazaydı. Böyle bir kupaya ihtiyacımız vardı" diye konuştu.