Şampiyonluğa açık çek

Kupa primini 100’er bin dolardan 125 bin dolara çıkaran Beşiktaş Başkanı Demirören’den futbolcularına mesaj: “Şampiyon olsunlar. Onlara açık çek. Rakamı kendileri yazarlar”

Cuma 15.05.2009
Son Güncelleme: Cuma 15.05.2009
ABONE OL
Türkiye Kupası'nı kazanmalarının ardından Kordon'daki Deniz Restoran'da yönetici arkadaşları ve eşiyle birlikte sabaha kadar eğlenen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, camia olarak çifte kupa istediklerini söyledi. Kupa primini adam başı 100'er bin dolardan 125 bin dolara çıkaran Demirören, futbolcularına mesaj göndererek, "Yeter ki şampiyon olsunlar. Onlara açık çek" dedi. SABAH'a konuşan Demirören, "Mustafa Hocam ve tüm futbolcularıma teşekkür ediyorum. Camianın böyle bir kupaya ihtiyacı vardı. Türk futboluna yakışan güzel bir maç oynanadı. Kazanan biz olduğumuz için çok mutluyum. Şimdi bütün camiada şampiyonluk beklentisi var. En büyük hedefimiz bu. Haklı olarak hepimiz çifte şampiyonluk bekliyoruz. Bu beklentimi hem Mustafa hocama hem futbolcularımıza ilettim. Önümüzde sadece üç maç kaldı. Bunları kazanmamız yeterli" diye konuştu. Başkan, rekor prim hakkındaki sorumuza ise, "Maddi-manevi Beşiktaş'a kazandırdıkları müddetçe futbolcular da kazanır. Şampiyon olsunlar onlara açık çek. Rakamı kendileri belirlerler. Ama paradan daha önemli şeyler var ve benim futbolcularım da bunun bilincinde" ifadesini kullandı.

SAĞLAM'DAN BÜYÜK JEST
Bu arada oldukça coşkulu geçen gecede tebriklerden telefonu bir an susmayan Demirören, kendisini kutlamak için masaya gelen Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Ertuğrul Sağlam ile de bir süre sohbet etti.

BOBO: Büyük finali bekliyorum
ATTIĞI 2 gol ve yaptığı 1 asist ile Fenerbahçe'yi çökerten isimlerin başında gelen Beşiktaş'ın Brezilyalı golcüsü Bobo, "Şimdi sırada lig şampiyonluğu var" dedi. Kupa kaldırmanın çok güzel olduğunu belirten yıldız oyuncu, "Hayatımın en önemli gecelerinden biriydi. Haftalardır çok iyi bir çıkış yakalamayı bekliyordum. Bu galibiyette rol aldığım için çok mutluyum. İnanıyorum bu yıl şampiyonluğa da ulaşacağız. Dört gözle büyük finali bekliyorum. Önümüzdeki 3 kritik maç var" dedi.