Deniz DERİNSU-Düşenin dostu!

Pazartesi 18.05.2009
ABONE OL

Her şeyden önce F.Bahçe'ye hedefsiz maç oynamak yakışmıyor. Antalya'nın tatil kokan atmosferi taraftarlar için coşkulu bir deplasman olmalıydı. Nerede! Gelen tek bir yönetici, sadece etraftan doluşan taraftarlar ve küskünler topluluğuna dönüşen bir takım. 'Bitse de gitsek' havası çoktan çökmüş herkesin üzerine.
32. hafta maçıydı dün akşam. Hala futbolcular saha içinde birbirini anlamaya çalışıyorlar. Josico yeni transfer gibi. Ali 'çakma sağ bek'. Yokluktan stoper yaratılan Gökhan'da inatla aynı mevkide ısrar. Doğal olarak oyuncuların uyum sıkıntısı.
Semih, Yasin, Kazım, Deniz. 4 tane 11'e girip kader değiştirebilecek isim. 4'ünün yerinde oynayanlara bakalım. Güiza son maçlarda attığı goller dışında zaten hiç olmadı ki. Yasin'in yerinde zoraki stoper Gökhan. Kazım'ın yerine formsuz Deivid. Ve Deniz'in yerinde emekli Josico. Aslında Aragones'e bunları sormak lazım da, göremiyoruz ki hiç. Görsek de aslında nafile. Kuralları katı: "Oyuncular hakkında konuşmam. Önceki veya sonraki maçlar hakkında da konuşmam" Kısacası "Ben hiç konuşmam" demeye getiriyor.

İYİ Kİ ALEX VAR
Hedefsiz F.Bahçe'yi seyretmeye gelenlerin pek de heyecanları olmadığı aşikardı. Eskiden "Şampiyon olur muyuz" sorusu vardı. Şimdilerde "Aragones ne zaman gidecek" ve "Kongre ne olur" deniyor. Tabloyu yaratanlar başarı sözü veredursun, dün gece Antalya'nın kaçırdığı sayısız fırsat düşündürücüydü. Alex'in orta sahadaki pozitif yapılanması da olmasa sıkıntılar büyürdü. Kimsenin ön plana çıkmaması üzücü. Antalyalılar plajda gezer gibi ceza alanında üst üste dışarı vururken sahadakilerin tribündekilerden tek farkı aynı renk formayla izlemeleriydi. Bir "Siz nasıl bu kadar pozisyona girebiliyorsunuz" diye sormaları eksikti!
F.Bahçe'de artık yeni bir gen oluştu: "Düşenin dostu olmak" Kim zordaysa F.Bahçeli orada yardımda. Rakibin puana mı ihtiyacı var, ver gitsin. Büyük takımlardan kopanlar mı var, alın gelsin. Avrupa'da kıyak emeklilik için yer mi arayan var, çağırın gelsin. Haftaya da kongre var. Başarısızlara moral vermek lazım...F.Bahçe mi? O kurtulur nasıl olsa...