Werder Bremen'de Mesut'a övgü

Pazartesi 18.05.2009 00:00
ABONE OL
Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen'de oynayan Thorsten Frings, takım arkadaşı Mesut Özil'in daha da iyi olacağına inandığını söyledi.

Frings, İstanbul'da UEFA Kupası finalinde Mesut'un iyi oynamasının önemli olacağını ifade ederek, ''Mesut, takımın tam güvenine sahiptir. Gelecekte şimdikinden daha iyi olacağına inanıyorum'' dedi.

Mesut ile UEFA Kupası finalinde oynayamayacak olan Diego arasındaki farklara da değinen Frings, Diego'nun çok iyi şeyler yapabilen kişisel bir oyuncu olduğunu, Mesut'un ise takımla birlikte oynadığını ve biraz daha hızlı olduğunu ifade etti.

Teknik Direktör Thomas Schaaf da Mesut'u överek, Mesut'un, üzerindeki baskının üstesinden gelebileceğine inandığını belirtti. Schaaf Mesut'un, özellikle Diego olmadan oynadığı zamanlarda iyi olduğunu gösterdiğini söyledi.

Mesut da bu yıl İstanbul'da Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynayacak UEFA Kupası finalinde tek Türk oyuncu olacağını ve seyircilerin Werder Bremen'i destekleyeceklerine inandığını belirterek, ''Benimle gurur duyacaklar'' dedi.