Geleceğinden emin değil

Perşembe 21.05.2009 00:00
ABONE OL
İngiltere Premier Lig'in son şampiyonu Manchester United'ın Arjantinli yıldızı Carlos Tevez, ''kırmızı-şeytanlar''daki geleceğinden emin olmadığını belirtti.

Manchester United'ın golcü futbolcusu, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, gelecek hafta İtalya'nın başkenti Roma'da Barcelona ile oynanacak Avrupa Şampiyonlar Ligi final müsabakasının, takımıyla çıkacağı son maç olabileceğini ifade etti.

Arjantinli yıldız, ''Avrupa Şampiyonlar Ligi finali, son karşılaşmam da olabilir, olmayabilir de. Ne olacağından emin değilim ve bilemiyorum. Buna karar verecek olan, teknik direktörümüz Alex Ferguson. Benim şu anda yapabileceğim, kendimi en iyisine hazırlamak. Bu takımda oynamayı arzu ederim. Ancak burada da pek çok iyi futbolcu var'' dedi.

Golcü futbolcu Tevez'in açıklamalarını doğrulayan Manchester United idari şefi David Gill ise ''Tevez'in anlaşması, sezon sonunda bitiyor. Durumu belirsiz olan tek oyuncu Tevez değil. İnanıyorum ki bizimle kalacak. Zaten şu anda teknik direktörümüz Alex Ferguson'dan, Tevez hakkında olumsuz bir rapor almış değilim'' açıklamasını yaptı.

Tevez, Ağustos 2007'de West Ham United takımından 2 yıllığına kiralanmıştı. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan yıldız futbolcunun adı, daha önce Real Madrid başta olmak üzere, Chelsea, Liverpool ve Manchester City gibi büyük takımlarla anılmıştı.

''MESSI Mİ, RONALDO MU''

Bu arada Carlos Tevez, son günlerde sıkça konuşulan ''Messi mi daha iyi, Ronaldo mu'' tartışmalarına katılarak, ''Bu konuda herhangi bir karar veremiyorum. Lionel Messi çok büyük bir oyuncu, aynı şekilde Cristiano Ronaldo da. Messi'nin gelecek haftaki finalde de bizim defansımızı zorlayacağına eminim. Benim fikrime göre, Messi de Ronaldo da dünyanın en iyi futbolcuları. Bir seçim yapmak çok güç'' dedi.

25 yaşındaki Arjantinli yıldız, ''Dünyanın en iyi 2 futbolcusuyla aynı takımlardayım. Messi ile Arjantin Milli Takımı'nda, Ronaldo ile Manchester United'da güzel işler çıkarıyoruz'' diyerek, çok şanslı olduğunu belirtti.