Şafak operasyonu

Sabaha karşı yaptığı antrenör değişiklikleriyle tarihe geçen Halter Federasyonu, Akdeniz Oyunları öncesi iki milli çalıştırıcı Toker ve Kayır'ın görevine ani bir kararla son verdi

Perşembe 21.05.2009
ABONE OL
Halterde şafak operasyonlarından bir yenisi gerçekleştirildi. Daha önce sabaha karşı aldıkları kararlarla antrenör değişiklikleri yapan Halter Federasyonu, 2009 Avrupa Şampiyonası sonrası erkek ve bayan milli takım antrenörleri Hasan Toker ve Erkan Kayır'ın görevlerine ani bir kararla son verdi. Halter Federasyonu ilk operasyonunu 2007 Dünya Şampiyonası öncesinde yapmıştı. Erkek Milli Takım Antrenörü Raif Özel ile Bayan Milli Takım Antrenörü Talat Ünlü, Tayland uçağına binerken değiştirilmiş, yerlerine Muharrem Süleymanoğlu ile Erkan Kayır getirilmişti. Ancak bu ikilinin de başarısız olması nedeniyle Tayland'a yardımcı teknik direktör olarak giden Özel ile Ünlü, 2008 Pekin Olimpiyatları öncesi yeniden takımın başına geçtiler.

PEKİN FATURASI
Pekin'de Halter Milli takımlarının başarısız olması üzerine tekrar görevden ani bir kararla alınan Özel ile Ünlü'nün yerine bu kez takımlar erkeklerde Hasan Toker, bayanlarda ise Erkan Kayır'a emanet edildi.

DÖN DOLAŞ RAİF ÖZEL
Bükreş'te Mart ayında yapılan 2009 Avrupa Şampiyonası'na bu isimlerle giden milli takımda bir şok daha gerçekleşti. 23 Haziran- 5 Temmuz tarihleri arasında İtalya'nın Pescara kentinde yapılacak Akdeniz Oyunları için kampta hazırlıklarını sürdüren bu iki isim görevden alındıklarını sabah öğrenince şok oldu. Erkeklerde üçüncü kez Raif Özel, bayanlarda ise sürpriz olarak değerlendirilen Ömer Öztürk göreve getirildi. Konuyla ilgili bilgi almak için temasa geçtiğimiz Halter Federasyonu yetkilileri ise yapılan bu değişiklikleri, sadece her antrenöre şans verilmesi biçiminde değerlendirdi.