"Bütün dengeleri bozabiliriz"

Cuma 22.05.2009 00:00
ABONE OL
Galatasaraylı futbolcu Servet Çetin, Beşiktaş'la oynayacakları derbi maçla ilgili olarak, "Derbi maçların favorisi yoktur. Beşiktaş'la ardından da Sivasspor'la oynayacağız Bütün dengeleri biz bozabiliriz."
dedi.

Galatasaraylı futbolculardan Servet Çetin ve Serkan Çalık ile Efes Pilsenli oyuncular Kerem Gönlüm ve Charles Smith Samsung firması tarafından, Cevahir Alış-Veriş Merkezi'nde düzenlenen bir organizasyona katıldı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Servet Çetin, Turkcell Süper Lig'de hafta sonu oynanacak olan derbi maçla ilgili olarak, "Derbi maçların favorisi yoktur. Beşiktaş'ın biraz daha stresli çıkacağını düşünüyorum. Biz bu sene bayağı bir şanssızlıklar yaşadık. Bu şanssızlığımız olmasa bu sene şampiyonluğumuzu ilan etmiş olacağımızı düşünüyorum. Şimdi şampiyonluk bizden geçiyor diye düşünüyorum; önce Beşiktaş sonra da Sivasspor'la oynayacağız. Bütün dengeleri biz bozabiliriz diye düşünüyorum. Takım arkadaşlarımıza çok güveniyorum. Beşiktaş maçında çok iyi futbol sergileyecekler ve kazanacağımıza inanıyorum.
Servet Çetin, "Galatasaray sezonu kapadı gibi bir hava var" şeklindeki bir düşünceye katılmadığını da ifade ederek, "Öyle bir şey olmaz; sonuçta bizim de Avrupa için iddiamız var. Herkes çalışmasını çok iyi yapıyor. Sonuçta bir derbi maçı… Arkadaşlarımın da havası oldukça iyi. En iyi şekilde mücadele edeceklerdir. İnşallah bunu da maça yansıtırlar.
Sakatlığı ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Servet, "Kırık yerimde biraz ağrılarım var; o beni rahatsız ediyor. Bu da sezona erken başlamamdan olsa gerek diye düşünüyorum Maalesef bu sezonu kapatmak zorunda kaldım. Tek hedefim sezon başı kampına hazır şekilde yetişmek. Ağrılarımı gidermek için hem tedavi oluyorum ekstra çalışmalar yapıyorum. İnşallah biran önce sahalara dönerim. Ben fizik gücüyle oynayan biri olduğum için sakatlığım beni oldukça fazla etkiliyor. Ekstra çalışıp biran önce toparlamam gerekiyor. Bunun farkındayım belki bu yıl tatil bile yapmayacağım. Ayağımdaki ağrı geçsin açığımı biran önce kapatırım. Biraz geç olacak ama en kısa sürede kapatacağım." şeklinde konuştu.
Tedavi için Amerika'ya gideceği yönündeki iddialar için de konuşan Servet, sözlerini şöyle tamamladı: "Böyle bir şey yok. Pazartesi günü bir kontrolüm var. Kırık yerimin röntgeni çekilecek. Kaynama iyi olmuşsa yavaş yavaş koşularıma da başlayacağım."
Genç futbolcu Serkan Çalık ise, Galatasaray'ın daha iyi şeylere layık olduğunu dile getirerek, "Ama başaramadık. Futbolda böyle şeyler oluyor. Bizim için son iki maç çok önemli ve iki maçı da alacağız inşallah." diye konuştu.
Derbi maçla ilgili olarak da Serkan, "Beşiktaş için önemli olduğu gibi bizim için de önemli bir maç; çünkü Avrupa ligine gitmek istiyoruz. Çok iyi bir derbi olacak diye düşünüyorum. İinşallah o maçı da alacağız." şeklinde konuştu.