Daum gün sayıyor

Fenerbahçe yönetimi, Aragones'in yerine getirilecek antrenörün Daum olması için karara vardı. Ali Yıldırım'ın el sıkıştığı Alman hoca, ikinci F.Bahçe macerası için gün sayıyor

Salı 02.06.2009
Güncelleme: Salı 02.06.2009
ABONE OL
Christoph Daum yeniden Fenerbahçe'ye dönüyor... Luis Aragones ile yollarını ayırmak için zorlu bir pazarlığa giren sarı lacivertlilerin arka planda Daum ile anlaşmaya vardıkları öğrenildi. Alman hocanın sözleşmesi gereği Köln ile 31 Mayıs Pazar akşamı ilişkisini kesen kağıdı verdiği ve Fenerbahçe'ye gelmesini engelleyecek şartı ortadan kaldırdığı öğrenildi. Geçtiğimiz hafta Galatasaray adına Haldun Üstünel'in Daum ile görüşmesinin ardından Ali Yıldırım'ın da Alman teknik adam ile bir araya geldiği ve Fenerbahçe için söz aldığı bildirildi. Sarı- lacivertliler Aragones ile sözleşmesini feshettikten sonra derhal Daum'a imza attıracaklar. Alman hocanın, "Aragones ile yolları ayırmadan benim adımı açıklamayın. Aragones gidene kadar da Fenerbahçe ile ilgili tüm gelişmeleri inkar ederim" şartını koştuğu gelen haberler arasında.

NİSTELROOY&BARNETTA İDDİASI
Öte yandan başkan Aziz Yıldırım'ın yabancı futbolcu transferi için de gaza bastığı öğrenildi. Yıldırım'ın ilk planda Real Madrid'le sözleşmesi devam eden Van Nistelrooy ve Bayer Leverkusen'de oynayan Barnetta'yı gündeme aldığı ve bu iki ismi kadroya katmak için temaslara başladığı bildirildi. Bu transferler için Daum'dan da onay alındığı belirtiliyor. Bu arada dün kulübe gelip yönetimle görüşen Aragones'in anlaşma yapmaya yanaşmadığı ve 4 milyon euro tazminatını talep ettiği bildirildi. Bu rakamı 3.5 milyon euro'ya çekmeye çalışan yönetim ise Dede'ye bunu 10 taksitte ödemek için çaba harcıyor.