Final serisi öncesi bilet krizi yaşanıyor

F.Bahçe Ülker, Ayhan Şahenk'teki maçlar için Efes Pilsen'in sarı-lacivertli taraftarlara 600 bilet ayırmasına tepki gösterdi

Çarşamba 03.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 03.06.2009
ABONE OL
Beko Basketbol Ligi play-off final serisi öncesi Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker arasında bilet krizi patladı. Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda yapacakları iki maç için sarı-lacivertli taraftarlara 600 kişilik yer ayrıldığını dile getirerek, "5 yıldır böyle bir şey yoktu. Bunun yanı sıra biletlerin de 40 TL'den satışa sunulduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Bu durumu üzüntüyle karşılıyoruz'' derken, "Kalan biletlerin de genel satışa sunulmayacağını, toplu alınarak dağıtılacağını da öğrenmiş bulunuyoruz. Oysa 5149 sayılı şiddeti önleme yasasının 14. maddesi gereğince toplu bilet alımı yasaktır" iddiasında bulundu.

KURALLARI UYGULADIK
Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun da federasyon kurallarına göre hareket etmelerine rağmen eleştirilmelerine anlam veremediğini belirterek, "Tam bilet sayısı 595 idi ama biz bunu 600'e çıkardık. Aynı uygulama Galatasaray için de geçerliydi. Kaldı ki Üç Büyükler'in aralarında oynadıkları maçlarda rakip takım taraftarı salona bile alınmıyor" derken, toplu bilet alımı iddiası için de, "Bizim ne yapacağımızı nasıl biliyorlar, doğrusu anlayamadım" yorumunu yaptı.