Perşembe 04.06.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 04.06.2009 12:00

Kaka Real Madrid'de

ABONE OL
İtalya'nın dev takımlarından AC Milan'ın yetkilileri, Brezilyalı ünlü golcü Ricardo Kaka'yı Real Madrid'e satmak üzere olduklarını artık açıkça itiraf ettiler.

AC Milan Asbaşkanı Adriano Galliani, İspanyol kulübün Brezilyalı yıldızın bonservis bedeli olarak kendilerine 68,5 milyon Avro önermesinin kararda belirleyici bir rol oynadığını belirterek, ''Bu tamamen ekonomik bir hadise. Kaka ya Real Madrid'e gidecek ya da Milan'da kalacak. Bizim yılda 70 milyon Avro kaybetme lüksümüz yok'' dedi.

Galliani, ocak ayında Manchester City'nin daha yüksek bir rakam önermesine karşın Kaka'nın o dönemde satılmamış olmasıyla ilgili ise ''Ricky, Manchester City'e gitmek istemiyordu. Madrid'e ise gitme arzusunda. Chelsea diye bir alternatif yok. Dediğim gibi, ya Real'e gidecek ya da Milan'da kalacak. Kendisinin arzusu budur. Hep birlikte bunun için çalışıyoruz'' diye konuştu.

Adriano Galliani, Real Madrid'in ekonomik açıdan AC Milan'dan daha avantajlı konumda olmasının nedenlerini ise şu ifadelerle özetledi:

''Real'in cirosu Milan'ın neredeyse iki katı. Real Madrid'in kendine ait bir stadı var, kazancını ve televizyon gelirlerini başka takımlarla paylaşmıyor, brüt beyanata rağmen oyunculara yüksek maaşı mümkün kılan bir vergi sisteminin de avantajını kullanabiliyor. İki milyonluk maaş varsa, İtalya'da oyuncunun cebine bunun sadece bir milyonu, İspanya'da ise birbuçuk milyonu giriyor.''

AC Milan Asbaşkanı, Kaka'yı satma kararından dolayı kendilerine tepki gösterenlere ise ''Taraftarları teskin etmek istiyorum. Milan'ı küçültmek gibi bir niyetimiz yok. Kaka'yı satacağız, ama yerine kimseyi almayacağız demiyoruz. Kaka giderse, iyi bir golcü alacağız'' diye seslendi.

AC Milan Onursal Başkanı Silvio Berlusconi de geçen günlerde yaptığı açıklamada, Kaka konusunda Real Madrid'den gelen teklifi geri çevirmenin ekonomik açıdan neredeyse imkansız olduğuna belirtmişti.
İtalyan spor basınındaki haberlere göre Real Madrid, Kaka için AC Milan kulübüne 68,5 milyon Avro ödeyecek. İspanyol kulübün 27 yaşındaki Brezilyalı yıldızla 5 yıllık sözleşme yapacağı ve sezon başına 9,5 milyon Avro ödeyeceği de kaydedildi.

Kaka'nın AC Milan'dan Real Madrid'e transferinin en geç önümüzdeki hafta içerisinde resmen açıklanması bekleniyor.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Mola vermenin tam zamanı!
Keremcem ile mini sohbet

https://www.sabah.com.tr