Tello: Ben de isterim

Beşiktaş'ta Delgado'dan sonra Nobre'nin de ücretine yapılan yüksek zam daha önce 2 defa parasının arttırılmasını talep eden Şilili yıldızı üzdü. Tello giderken, "Döndüğümde şartlarım iyileştirilmeli" dedi

Perşembe 04.06.2009
Güncelleme: Perşembe 04.06.2009
ABONE OL
Beşiktaş'ta devre arasında zam isteyen Tello talebini yineledi. Takım içinde önce Delgado'nun aldığı rakamın 2 milyon 100 bin euroya çıkarılmasından sonra Nobre'ye de ilk yıl için 2.4 milyon euro (Bir kısmını menajer Figer alacak) veren yönetimin şimdi Tello'nun talebine vereceği cevap merak konusu oldu. Beşiktaş'tan yıllık 900 bin dolar alan Şilili futbolcunun, tatile çıkmadan önce yine isteğini yönetime ileterek, "Bu sezon ortaya koyduğum performans belli. Takımdaki dengelerin bu kadar çok değişmesi hoş değil. Devre arasında söz vermiştiniz. Ama sonra sezon sonuna tarih verildi. Döndüğümde zam almak ve şartlarımın daha iyileştirilmesini bekliyorum" dediği öğrenildi.
DİĞERLERİNE GÖRE AZ
Beşiktaş ile 2 yıl daha sözleşmesi olan Tello'nun Kartal'dan istediği yeni zamlı ücretin 1 milyon 200 bin euro olduğu kaydedildi. Siyah beyazlı kulüpte devre arasında alınan Ernst yıllık 2.1 milyon euro, Sivok 800 bin euro ve Zapotocny 750 bin euro garanti para alıyor.