Daum 1 istiyor

Fenerbahçe'nin yeni hocası Zürih'te başkan Aziz Yıldırım'a "Kaleye yabancı bir isim transfer edelim" dedi Volkan için daha önce "Kalede onu görünce, dehşete kapılıyorum" diyen Daum, Adler ve Wiese'yi önerdi

Cuma 05.06.2009
Güncelleme: Cuma 05.06.2009
ABONE OL
Yıllardır kalesine yabancı almayan Fenerbahçe ikinci Daum döneminde devrim yapmaya hazırlanıyor. Alman teknik adamın Zürih'te başkan Aziz Yıldırım ile yaptığı toplantıda izlediği oyuncular arasında Bundesliga'dan önemli isimler olduğunu söyleyerek, "Volkan'a güvenemiyorum. O nedenle kaleye bir yabancı düşünüyorum" dediği öğrenildi. Daum, Fenerbahçe'ye ilk geldiğinde de kaleyi Enke'ye teslim etmiş ancak vatandaşı büyük düş kırıklığı yaratırken, tek maç sonrası sarı-lacivertlilerden ayrılmıştı. Daum, Volkan için yine Almanya'daki bir hazırlık maçı sonrası, "Onu kalede gördüğümde dehşete kapılıyorum" ifadesini kullanmıştı.

VOLKAN KALACAK MI?
Sözleşme uzatmayan kaleci Volkan Demirel'in takımda kalma şansının az olduğu öğrenilirken, Kanarya'nın Bayer Leverkusen'de oynayan Rene Adler ve Werder Bremen'de forma giyen Tim Wiese'yi istediği bildirildi. Wiese, 27 yaşında ve 1.93 boyunda. Piyası değeri 7.5 milyon Euro ve kulübüyle 2012 yılına kadar anlaşması var. Adler ise 24 yaşında ve 1.91 boyunda. Leverkusen ile 2012 yılına kadar sözleşmesi var. Adler'in 10 milyon Euro bonservisi el yakıyor.

Yarı yolda bırakmadım
Daum'un Fenerbahçe'ye transfer olması Almanya'da geniş yankı bulmaya devam ediyor. Kamuoyuna resmen açıklanana kadar Türkiye'de hangi kulübe gideceği hakkında açıklama yapamayacağını tekrarlayan Alman hoca, Köln taraftarının, kendilerini yarı yolda bıraktığına inandıklarının söylenmesi üzerine de "Ben kimseyi yarı yolda bırakmadım" dedi. Kölner Express'e konuşan Daum, Köln'de görev yaptığı süre içinde en üst düzeyde başarıya ulaştıklarını savunarak, "Hedefimiz ilk dokuza girebilmekti. Söyler misiniz Bundesliga'da hangi takımın üzerine çıkacaktık?" değerlendirmesinde bulundu.