Oliveira'da fark 4 milyon Euro

Galatasaray'ın prensipte anlaştığı golcü futbolcu için yönetim, Real Betis ile pazarlıkları sürdürüyor. Cimbom en son 5 verdi, İspanyollar 9 milyon Euro da diretiyor

Cuma 05.06.2009
Güncelleme: Cuma 05.06.2009
ABONE OL
Geride kalan sezonda İspanya La Liga'da küme düşen Real Betis'in golcü yıldızı Ricardo Oliveira, yıllardır Galatasaray'ın transfer gündemine giren ancak işi bitirilemeyen isimlerden biri. Brezilyalı futbolcu, takımının küme düşmesi üzerine bu sezon da Cimbom'un ciddi bir şekilde listesine girdi. Başkan Adnan Polat ve Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel'in İspanya'daki temaslarında görüştüğü isimlerden biri olan Oliveira ile prensipte anlaşıldı. İspanyol basını sarı-kırmızılıların bu futbolcuyu 5 milyon Euro ücretle ikna ettiğini ama kulübü Real Betis ile pazarlıkların sürdüğünü yazdı. Galatasaray, Sambacı için İspanyol ekibine 5 milyon Euro bonservis teklif etmişti.

PANA VE VİLLARREAL DE İSTİYOR
Betis'in bulunduğu Sevilla kentinin yerel gazetesi Diario de Sevilla, "Galatasaray Ricardo Oliveira için 5 milyon Euro önerdi ama kulübü Real Betis en fazla 9 milyon Euro'ya kadar indi" ifadesini kullandı. Aynı gazetede Brezilyalı futbolcuyu İspanya'dan Villarreal ve Yunanistan'dan Panathinaikos takımlarının da istediği belirtildi. "Real Betis, küme düştüğü için yüksek maliyetli yıldızlarından bazılarını elinden çıkaracak" yorumu da aynı sayfalarda vurgulandı.